Sokol Bělá / muži / utkání / Sokol Bělá x Louny

LOU

II. liga SV Čechy | 2009/10 − 3. kolo

sobota 19.9.2009 • 17:00 hodin

Tomáš Měšťánek, Martin Vimr

1:1, 2:3, 3:4, 4:6, 5:7, 9:8, 10:9, 12:10, 13:11, 16:12, 17:13, 18:16, 22:17, 23:19, 24:21, 26:24

Č

Bez loňských opor Sochora a Brecka k nám přijelo bojovat o ligové body družstvo Lokomotivy Louny. Začátek zápasu byl posunut o 75 minut z důvodu poruchy autobusu severočeských házenkářů.
Tentokrát jsme sice nezaspali úvod utkání, ale i tak jsme až do 14. minuty tahali za kratší konec. Poté však brankář Hendrych "zamknul" na jedenáct minut branku a ve 25. minutě už jsme vedli 9:7. I poločasové skóre 12:10 vypovídá o tom, že v prvních třiceti minutách dominovaly zejména obrany podpořené výbornými zákroky brankářů.
V úvodu druhé půle se nám povedlo odskočit až na rozdíl pěti gólů, ale aktivní hosté náš náskok stáhli. Ve 43. minutě to bylo zase jen 18:16. Závěrečná desetiminutovka byla z obou stran nervózní. Nám se přestalo dařit v útoku a hosté nás v této fázi přehrávali, což dokazuje i vývoj skóre. Posledních deset minut jsme prohráli 3:7. Velmi cenné vítězství se nám však nakonec podařilo uhájit. Nutno podotknout, že nám k tomu menší měrou přispěla i hostujících lavička, kde někteří jedinci v závěrečných minutách neudrželi nervy na uzdě, po čemž následoval dvouminutový trest.
Oproti minulým zápasům došlo ke zlepšení v obraně, i když občas to ještě zejména na levé straně pokulhává. V brance se dařilo Hendrychovi a na levém křídle potvrdil velmi dobrou formu Ondra Bajtalon, kterého někteří diváci označili za muže zápasu.
Ihned po utkání proběhl obřad zápisného Martina Hendrycha. Po odevzdání plechové nádoby s oblíbeným mokem, následovaly nezbytné oficiality. Na závěr byl radou starších slavnostně přijat do kolektivu.
Héňo děkujeme, ať se ti u nás daří! Touto akcičkou jsme tak rozjeli novou sezónu v naší klubovně :-)))