oddíl házené | muži

2  2x Vacek Jakub

Č

komentář k utkání

K dalšímu měření sil jsme zajížděli do Loun, kde jsme se utkali s místní Lokomotivou. Házenkáři Loun v dosavadním průběhu soutěže potvrzují roli favorita a s přehledem vedou druholigovou tabulku. Disponují několika hráči s ligovými zkušenostmi a vhodně doplňují kádr mladými nadějemi ze své házenkářské líhně. Na podzim ovšem jedinou dosavadní porážku v celé soutěži zaznamenali právě v Bělé a tak nám měli co oplácet. My jsme odjížděli opět oslabeni o zkušené borce Hrubého a Stacha (jelikož to zdravotní stav a rodinné důvody nedovolují, tak je tento stav je i do budoucna trvalý) a k utkání nakonec nenastoupil ani Bajtalon.
Do utkání jsme tak vstupovali se záměrem hrát důslednou obranu a v útoku podržet balon a trpělivě si připravovat šance. Tyto a další pokyny se nám ovšem od samého začátku nedařilo plnit a tak skóre rychle narůstalo ve prospěch domácích. V průběhu celého utkání jsme vůbec nezvládali obrannou činnost a v útoku jsme vytvářeli až neskutečné množství technických chyb. Po nepřipravených střelách ze vzdálenosti devíti metrů jsme poté často inkasovali z rychlých protiútoků. Ostřejší měřítko snesl z našich hráčů v některých okamžicích pouze šestigólový Kubíček. Je nutné sportovně přiznat, že soupeř je na vyšší výkonnostní úrovni, ale s takovýmto přístupem se tato soutěž hrát nedá!
Myslím, že výsledky (poločasový 26:6 a konečný 53:16) ani nepotřebují další komentář a nám nezbývá než spolknout velmi hořkou pilulku v podobě vysoké porážky a nehorázné ostudy a pokusit se v domácím zápase s Duklou Praha alespoň trochu napravit reputaci. Doufáme, že tento „strašidelný“ výsledek neodradí naše fanoušky a přijdou nás v sobotu povzbudit - budeme to určitě potřebovat!!!