2  Mrklas Jakub, Sluka Martin, Meloun Jan, Svoboda Stanislav

Č

D

komentář k utkání

Po debaklu s juniorkou Dukly jsme v domácím prostředí nastupovali proti Jablonci posíleni o hráče, kteří už mohou hrát v kategorii starých pánů, ale jak se ukázalo na Dukle, pořád výkonostně patří do základní sestavy našeho "áčka".
Úvodní minuty tohoto utkání naznačily, že prim budou hrát především důrazné obrany. V polovině prvního poločasu byl stav na ukazateli skóre 5:3 v náš prospěch. V následujících pěti minutách se nám povedla šňůra pěti branek bez žádné obdržené, a tak jsme v devatenácté minutě vedli 10:3, což bylo základním kamenem našeho vítězství. Hosté řešili situaci time outem, ale do konce prvního poločasu se nic převratného nestalo.
Po přestávce Jablonec pokračoval v osobní obraně Aleše Stacha, ale Švec s Kubíčkem využívali prostoru ve středu obrany a dokázali se prosadit buď po spolupráci s pivotem Hrubým nebo individuálně. Do padesáté minuty nic nenasvědčovalo žádnému dramatu (22:16). Pak ovšem nastala pravděpodobně ztráta koncentrace a lehkomyslnost při zakončovaní vyložených šancí, čehož Severočeši plně využili a v 57. minutě snižovali na 22:19. Žadný obrat se ale nekonal a třemi góly v závěru utkání jsme potvrdili zisk důležitých dvou bodů.
Výborně nám zahrála obrana podpořená spolehlivým Dvořákem v bráně. Střeleckou smůlu z úvodních kol snad už protrhnul Knotek. Gólový standard odvedl "fotr" Kubíček.
Příští víkend zajíždíme k mistrovskému utkání v neoblíbeném hracím čase (neděle večer) do Mostu a pokusíme se dostat v tabulce pravdy na nulu!