2  Házl Pavel, Miko Dominik

Č

D

komentář k utkání

Po dvou duelech s nováčky letošního ročníku jsme v domácím prostředí hostili dosud neporažené družstvo Loko Louny. Severočechy není potřeba nijak zvlášť představovat. Každý rok hrají na špici tabulky, v loňském ročníku naší skupinu druhé ligy vyhráli a letos patří určitě k favoritům soutěže.
Obě mužstva hned od úvodních minut dobře bránila. Přes pozorné obrany se dařilo většinou jen pivotům po spolupráci se střední spojkou. Na naší straně se v útoku prosazoval i Kubíček, který střídavě nastupoval na pravém křídle a na spojce. V půli prvního poločasu jsme šli do tříbrankového vedení (9:6), ale soupeř potvrzoval své kvality a do poločasové pauzy stáhnul náš náskok na
rozdíl jednoho gólu.
V druhé půli se obraz hry moc neměnil, rozdíl ve skóre byl stále minimální. Aleš Stach na rozehrávce výborně rozdával balony Švecovi a Hrubému, hosté naopak těžili z lepší fyzické připravenosti (poměr rychlých protiútoků byl tak 3:15). Jenže my jsme měli v bráně vynikajícího Dvořáka! Právě jeho zákroky nás stále držely ve hře o body až do závěrečných minut. V 57. minutě to bylo 23:25 a severočeši měli v držení míč. Trenér Bartoň zavelel k osobní obraně a ta se nám velmi vyplatila, protože třináct vteřin před koncem
už jsme vedli 26:25! Házenkáři Loun rozehrávali po obdrženém gólu a stihli už jen vystřelit z křídla přes ruku.
Nutno podotknout, že během závěrečného obratu ve skóre chytil Tomáš Dvořák tři trháky. Za celý zápas jich lapil nejméně dvanáct !!
Hlediště bylo ve varu a za vydřené vítězství nás odměnilo potleskem.