Zdeněk Dušek - TR, Michal Kubeček - OV

Ž  Mrština Marcel, Bílý Jaromír

2  Andrejs Jan, Vaněk Lukáš, Novohradský David

Č

Do Náchoda, který byl naším soupeřem ve 4.kole, jsme odjížděli s bodovými ambicemi. Úvodní minuty utkání naznačily, že by to nemusel být nereálný cíl. Dařila se nám obrana a z postupného útoku jsme ve dvanácté minutě zvyšovali na 3:6.
Přestalo se dařit v útočné činnosti a hlavní příčina obratu v utkaní nastala v této fázi. Katastrofálně nám odešla střelba, brankáře domácích jsme nepřekonali dlouhých třináct minut! Selhali jsme ve vyložených šancích, opět nám častokrát padal balon z rukou a neprospělo nám ani časté točení sestavy. Domácí hráči toho samozřejmě využili a převzali otěže utkání do svých rukou.
Do druhé půle jsme šli s šestigólovým mankem, ale i s vědovím toho, že už nemáme co ztratit. Ovšem žádný zazračný obrat ve skóre se nekonal. Domácí házenkáři si svůj náskok zkušeně hlídali, a tak se po zbytek utkání trenér zaměřil na zapracování mladších hráčů do sestavy. Bojovnost nám nelze upřít, ale ta stačila jen na skorigování zavěrečného skóre (52.min.27:16).
Přísnější měřítko snesl na pivotu hrající Femiak a brankář Kabátník, který se objevil v sestavě po delší době. Po doléčení zranění nastoupil na rozehrávce už i Jarda Míka. Mírné zlepšení bylo vidět u Radima Knotka a Matěje Dvořáka. V obraně citelně chyběl Tošovský, který musel pro zranění odstoupit hned v úvodních minutách. Zejména v první půli čekal trenér více od Švece. Trochu ho mrzela i špatná komunikace, protože o neúčasti některých hráčů se dozvěděl až v čase odjezdu.
Při pohledu na sestavu je jasné, že taková je realita generační výměny hráčů našeho družstva mužů. Jen snaha a bojovnost bohužel nestačí. Zkušenosti chybí zejména v obraně.