Sokol Bělá / muži / utkání / Sokol Bělá x Náchod

NCH

Český pohár | 2011/12 − 3. kolo

středa 28.9.2011 • 17:00 hodin

Jiří Opava, Pavel Válek

2:2, 5:5, 5:7, 6:9, 9:11, 12:16, 14:19, 18:19, 18:22, 19:24, 26:24, 27:25, 27:27, 27:34

Č

Do dalšího pohárového utkání šli trenéři s cílem zapojit do hry hráče z lavičky. V úvodu utkání se moc důrazně nebránilo, obě družstva pálila ostrými a v 8. minutě byl stav 5:5. Poté se hostům povedlo odskočit na rozdíl tří gólů a mírný náskok si hráči Náchoda udrželi po zbytek prvního poločasu. Na naší straně hrál prim především Aleš Stach s Hrubým, hostům se dařil rychlý protiútok. Poločasové skóre 12:13 dávalo tušit zajímavý druhý poločas.

Druhou půli jsme sice začínali výhozem, ale dvouminutový trest ze samého závěru prvního poločasu si začal odpykávat Aleš Stach a následné oslabení hosté vyhráli 0:3. Ve 41. minutě Hrubý snižoval na 18:19 a začala se hrát házéna se vším všudy. Díky nepřesným výrokům rozhodčích se zvýšila i nervozita na hřišti. V 42. minutě putoval předčasně do sprch po červené kartě Švec, který byl vyloučen za úder jiného našeho hráče do obličeje soupeře...Ve 47. minutě jsme prohrávali 19:24 a zdálo se být po zápase. Dvořák však zamknul bránu a v 56. minutě byl stav 26:24 v náš prospěch. Do závěrečné minuty jsme šli s dvoubrankovým náskokem, ale hráč hostů Klouček prokázal pevné nervy a v čase 59:40 proměnil první sedmičku, a v čase 60:00 srovnával druhou sedmičkou na 27:27, když Hofta před tím tváří v tvář hostujícímu brankáři neproměnil.

Do prodloužení jsme šli opět bez jednoho vyloučeného, soupeř už obrat dokonal a po našich chybách dotáhnul utkání do postupového konce.

Hodnocení hráčů nechám na trenérech, ale neodpustím si jednu větu k rozhodčím, kterým se utkání nepovedlo. Udělali dost chyb, které pak kompenzovali, takže stejné zákroky během několika minut byly posouzeny úplně jinak. A poměr vyloučených 6:1 také neodpovídal dění na hřišti.

Soupeři gratulujeme k postupu, který jsme měli na dosah. Teď už se tak můžeme soustředit jen na druhou ligu.