Sokol Bělá / muži / články / 1. kolo ČP - Sparta Kutná Hora - Sokol Bělá 33:30 (15:16)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 1.9.2014 | zobrazeno: 1839x

1. kolo ČP - Sparta Kutná Hora - Sokol Bělá 33:30 (15:16)

Sestava družstva Bělé v pohárovém utkání se Spartou Kutná Hora.

V neděli 31.8. jsme od 10:30 hodin odehráli první kolo Českého poháru v Kutné Hoře, kde jsme poměřili síly s místní Spartou, která hraje společnou regionální soutěž (SLR). K utkání jsme odjížděli bez brankáře Dvořáka a Knotka, navíc s lehce indisponovaným pivotem Tošovským.

Úvod utkání se nám příliš nepovedl, hlavně díky naší velice laxní obraně jsme dovolili domácím hráčům získat vedení 5:1. Po rychlém vystřízlivění jsme zrychlili hru a začali mít lehce na vrch, když jsme nejdříve ve 20. minutě vyrovnali na 10:10 a následně si pak vypracovali až tříbrankové vedení, které jsme ale bohužel do poločasu neudrželi.

V úvodu druhého poločasu jsme měli stále více ze hry a opět jsme se dostali do tříbrankového vedení 15:18. Bohužel jsme během našeho oslabení o dva hráče o tento náskok přišli, když domácí hráči tuto přesilovku vyhráli 5:0! Prakticky až do 50. minuty byl stav utkání vyrovnaný 26:26, ale závěr utkání jsme nezvládli především psychicky, když jsme se až příliš soustředili na výkon nepřesných rozhodčích. Nervózní závěr utkání jsme dohrávali neustále oslabeni, čehož domácí využili a dovedli utkání do vítězného konce.

K utkání jsme přistoupili jako k dobré příležitosti otestovat hráče na různých postech, protože nás trápí především post pivota. Zde se ve velice dobrém světle ukázal Primus, který si vypracoval několik brankových příležitostí, které s přehledem proměnil. Prostor dostali všichni hráči, kteří do Kutné Hory odcestovali. Kromě již zmíněného Primuse můžeme zároveň pochválit Švece, Miku a Myšáka, na kterých je vidět velká chuť do hry, což je vidět i na docházce na tréninky. Ostatní hráči svým výkonem spíše zklamali. Musíme rozhodně zapracovat na obraně, kde to hodně skřípalo, a na přechodu do útoku, kde máme také veliké mezery. Rovněž zamrzí neustálé komentování výkonu rozhodčích od některých hráčů, kteří by se měli soustředit především na svůj výkon, který není také vždy ideální.

Utkání splnilo svůj účel, když jsme si po dlouhé době opět zahráli. Domácí hráči vyhráli zaslouženě díky lépe zvládnutému závěru vyrovnaného utkání. Hrálo se za pěkného počasí, před cca 50 diváky, kteří, dle úsměvu na jejich tváři, odcházeli domů spokojení.