Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá - HK Slavia Praha 19:27 (8:13)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 28.4.2014 | zobrazeno: 1908x

TJ Sokol Bělá - HK Slavia Praha 19:27 (8:13)

Matěj Dvořák se probíjí sešívanou obranou.

V předposledním domácím utkání jsme v naší hale přivítali celek pražské Slavie, který stále bojuje o záchranu v soutěži. Naše družstvo je již skoro jistým sestupujícím, ale chtěli jsme udržet jarní domácí neporazitelnost a zároveň napravit dojem z nepovedeného utkání v Žatci. Jako již tradičně jsme nastupovali v nekompletní sestavě, když chyběli Dvořák Tomáš, Sommer, Čadil (všichni osobní důvody) a Dohnal (zranění). Naopak se poprvé v jarní části sezóny představil v našem dresu brankář Hubený, který doléčil své zranění kotníku.

Utkání se hrálo netradičně již od 11 hodin, což se zřejmě neblaze podepsalo na našem výkonu v úvodu utkání. Velice špatně jsme bránili a v útoku jsme se naopak nedokázali prosadit. Naši hráči se prezentovali zoufalým výkonem, hráli absolutně bez zájmu a celé družstvo působilo velice odevzdaným dojmem. Naopak sešívaní šli od začátku utkání za svým cílem zvítězit. V 9. minutě již vedli 1:5. Nepomohl ani oddechový čas domácích, protože obraz hry se nezměnil. Ve 14. minutě zvyšoval vedení Slavie Zima na 2:8! V závěru poločasu jsme sice nepatrně zlepšili obranu, ale stále nás trápila žalostná koncovka.

Do druhého poločasu jsme se snažili vstoupit aktivně, menší naznak zlepšení na naší hře byl vidět, ale po zahození několika brankových příležitostí jsme se rychle vrátili k trapnému výkonu z prvního poločasu a soupeři tak cestu k zaslouženým bodům velice usnadnili. Ještě ve 43. minutě jsme se za stavu 14:19 pokusili o zdramatizování utkání, ale neproměnili jsme trhák a dva náskoky. Zkušený soupeř toho okamžitě využil a odskočil na 14:21, což naši snahu definitivně pohřbilo. Zbytek utkání se dohrával jen z povinnosti.

Velkým zklamáním byl přístup našich hráčů k utkání, kdy nepředvedli ani trochu snahy poprat se o lepší výsledek. Můžeme napsat, že jsme utkání vyloženě odchodili a soupeři oba body prakticky darovali. Předvedli jsme opravdu nejhorší výkon v jarní části sezóny. Střelecky se vůbec nedařilo oporám Šírkovi (střelba 9/0!) a Švecovi. Tradičně moc toho nepředvedli ani hráči na křídlech a v pivotu. Pochválit můžeme brankáře Hubeného a za druhý poločas i Miku. Bohužel jsme opět vyhořeli i v obraně, kde jsme především odpočívali. V sešívaném dresu se střelecky dařilo Turnovi a Klinerovi, v dobrém světle se předvedl i brankář Šípal.

Utkání se hrálo před cca 25 diváky, rozhodčími byli pánové Štrébl a Ždáský.

V posledních dvou utkáních nás čekají těžcí soupeři, tuto neděli se utkáme v Lovosicích s místní rezervou, jejíž hráči v domácím prostředí předvádí dobré výkony. O týden později v sobotu nás v posledním domácím utkání čeká celek Libčic, který figuruje na druhém místě tabulky a netají se postupovými ambicemi. Snad v těchto utkáních předvedeme lepší výkon a pokusíme se rozloučit se soutěží kvalitním výkonem.