Sokol Bělá / muži / články / HC Žatec - Sokol Bělá 28:23 (13:12)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 14.4.2014 | zobrazeno: 1661x

HC Žatec - Sokol Bělá 28:23 (13:12)

V 19. kole jsme zajížděli do Loun, kde hraje svá domácí utkání celek HC Žatec, který figuruje na posledním místě druholigové tabulky. V tomto utkání jsme chtěli již konečně bodovat na hřišti soupeře a zároveň tak potvrdit lepšící se výkony z předchozích utkání. Zároveň jsme ale věděli, že tým Žatce, i pře své postavení v tabulce, sehrál řadu povedených utkání a nečeká nás nic jednoduchého. Bohužel jsme opět odjížděli v nekompletní sestavě pouze s jedním brankářem, když chyběl Hubený (zranění), do pole chyběli Piešťanský (?), Dohnal (opět zraněn) a Sommer (osobní důvody).

Úvod utkání nám až na koncovku vyšel skvěle. Obstojně jsme bránili a v útoku jsme si vypracovali řadu skvělých střeleckých příležitostí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit a tak místo 1:10, svítil na ukazateli v 10. minutě stav 1:3! To velice otřáslo naším sebevědomím v zakončení a prakticky v celém utkání jsme se trápili. Domácí hráči hráli svoji hru a trpělivě čekali na naše chyby. V jejich brance doslova čaroval brankář Verner. I přes to ve 22. minutě zvyšoval ze sedmičky Švec na 7:9 a stále tak držel šanci na dobrý výsledek. Bohužel jsme do poločasu výrazně polevili v obraně a pokračovali ve spalování vyložených šancí. Ve 30. minutě se prosadil Jánošík střelou z dálky a otočil tak stav poločasu na 13:12 pro domácí.

Ve druhém poločase se obraz hry prakticky nezměnil. Domácí hráči trpělivě vyčkávali na naše chyby, které nemilosrdně trestali. Ještě ve 45. minutě snižoval na 20:18 Mika, ale s přibývajícím časem získávali domácí hráči převahu a pomalu šli za vítězstvím. Zlom nastal v rozmezí 50. až 54. minuty, kdy nám domácí odskočili šňůrou čtyř branek na 26:19, a bylo rozhodnuto. Až v tuto chvíli jsme začali hrát to, co jsme si řekli. Bohužel již bylo pozdě, a tak si hráči Žatce zaslouženě připsali na své konto první dva body za vítězství 28:23.

V našem dresu snesl přísnější měřítko snad jen Šírek a v prvním poločase brankář Dvořák. Ostatní hráči doslova vyhořeli a to jak v útoku, kde jsme zahazovali jednu šanci za druhou, tak v obraně, kde to byl klasický průchoďák.

Střelecky se prosadil Švec, ale bohužel nejvíce nestíhal v obraně, když se přes něj snadno prosazoval střelec Jánošík. Opět se střelecky nedařilo ani Opustilovi, který byl ale osobně bráněn. Za zmínku také stojí galapředstavení Primuse, který si sice vypracoval skvělé střelecké příležitosti, ale ty bohužel neproměnil, když se ze sedmi střel prosadil jen jednou. Zarážející ale je, že je jediný, kdo si na křídle vypracuje nějaké střelecké příležitosti. Ostatní se na hřišti jen schovávají a odhazují balóny. Musíme se také zmínit o přístupu hráčů Tyšera, Myšáka a Šírka, kteří přijeli do Loun v 16 hodin ve stavu, za který by se nemusel stydět ani pan Kára, a na hřišti to bylo vidět. Tyšer s Myšákem se schovávali a snažili se spíše přežít, než pomoci spoluhráčům. Přístup všech tří poukazuje na fakt, kde mají své spoluhráče a trenéry.

V domácím dresu zářil brankář Verner, který chvílemi doslova čaroval. Střelecky se dařilo Jánošíkovi a Mandovi. Nejsmutnější je fakt, že nás domácí hráči přehráli prakticky v suchém triku a celkem v poklidu.

Hrála se házená, která odpovídala postavení obou týmu v tabulce a chvílemi předváděla obě družstva opravdu žalostné výkony. Utkání se odehrálo před 9 diváky.