oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá - SK Praha 4 27:27 (13:17)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 31.3.2014 | zobrazeno: 1768x

TJ Sokol Bělá - SK Praha 4 27:27 (13:17)

V 18. kole druhé ligy nám los přisoudil vedoucí celek tabulky a několikanásobného vítěze této soutěže, tým SK Praha 4. Do utkání jsme nastupovali s cílem bojovat a pokusit se získat co nejvíce zkušeností. Navíc jsme také chtěli zapomenout na nepovedené utkání v Liberci. Bohužel v naší sestavě chyběli Dohnal, Tyšer (oba osobní důvody) a stále zranění Hubený a Sommer.

Úvod utkání byl překvapivě vyrovnaný. Obě družstva vstoupila do zápasu poměrně vlažně a spíše vyčkávala, co předvede soupeř. V deváté minutě sice zvyšoval vedení pražanů Aliapulos na 3:5, ale v 17. minutě skóroval z křídla Primus a dostal tak naše družstvo do vedení 9:7. Až do 21. minuty jsme byli pražanům více než vyrovnaným soupeřem. To se z větší vzdálenosti prosadil Šírek a upravil tak skóre na 11:9. Bohužel závěr prvního poločasu jsme hrubě nezvládli. Vše začalo neproměněným trhákem, následovalo vyloučení a soupeř se dostal do hry. Našeho výpadku dokonale využil a závěrečných devět minut vyhrál 7:2, když se prosazoval především z rychlých protiútoků. Naštěstí těsně před poločasem ještě zkorigoval skóre na 13:17 brankou z křídla Primus. O poločasové přestávce proběhl v domácí šatně Růžičkův fén, protože jsme v závěru poločasu sami dostali pod tlak a totálně zkolabovali.

Naštěstí si naši hráči uvědomili, že se musí vrátit k poctivé hře z úvodu utkání. Postupně jsme snižovali náskok hostí, a když ve 43. minutě vyrovnával z proskoku neudržitelný Švec, byli jsme „na koni“ naopak my. V galapředstavení jsme pokračovali až do 53. minuty, kdy na 27:23 zvyšoval z rychlého protiútoku Mika. V tento okamžik jsme začali přemýšlet o tom, že bychom mohli v tomto utkání i zvítězit, což se bohužel projevilo dalším výpadkem. Až do konce utkání se nám již nepodařilo vstřelit branku a hosté v čase 59:15 vyrovnávali ranou Faráře na 27:27. V posledních 45 vteřinách nám ještě nepřesní rozhodčí sebrali balón za údajnou pasivitu a dali tak příležitost pražanům na rozhodující úder. O ten se naštěstí nepřesnou přihrávkou hosté připravili a tak skončilo utkání remízou.

Utkání musíme hodnotit kladně, protože jsme si cenný bod vyloženě vybojovali, za což si celé družstvo zaslouží pochvalu. V našem dresu se již standardně střelecky dařilo Švecovi a Opustilovi, ke kterým se svým dobrým výkonem přidal i Šírek, který konečně zapomněl na svůj pověstný podstřel. V obraně bylo vidět menší zlepšení, ale stále to není ono. V brance se v prvním poločase dařilo Dvořákovi. Vůbec poprvé se v bělském dresu představil Piešťanský, který svým výkonem v rozhodujících okamžicích utkání mile překvapil, když dvakrát vybojoval balón. Třesem svých rukou dával jasně najevo celé hale, jak velkým zážitkem to pro něj bylo. V dresu hostí se dařilo Aliapulosovi a Halčarovi, svůj přehled ukázal i Michajlík. V obraně tvrdil muziku Farář.

Utkání nemělo nijak valnou úroveň, ale bylo dramatické až do samého konce, když mohla zvítězit obě družstva.  Doufáme tak, že se hrstce věrných fanoušků líbilo. Těch se sešlo, zřejmě z důvodu pěkného počasí, pouze 50 a na celkové atmosféře to bylo znát. Snad se to v příštím domácím utkání zlepší.

V neděli 6. dubna zajíždíme do Jablonce, kde budeme dohrávat utkání 16. kola s domácími Pragováky. Vzhledem k formě a postavení domácích hráčů nás opět čeká náročné utkání. I když se nám v Jablonci dlouhodobě nedaří, tak po utkání s Prahou 4 víme, že se dá hrát s každým soupeřem.