Sokol Bělá / muži / články / 13. kolo II. ligy v novinách

téma: muži | autor: Hrubas | datum: středa 27.3.2002 | zobrazeno: 1112x

13. kolo II. ligy v novinách

Házenkáři Bělé tentokrát body neprohospodařili
Boleslavský deník - 26.3.2002

Mladá Boleslav - II. liga házené mužů: Bělá - Chomutov 23:19 (13:7). Bělští házenkáři šli do utkání s Chomutovem s cílem ve svém druhém vystoupení na jaře na palubovce mladoboleslavské sportovní haly získat body a odčinit tak prohru se Železným Brodem. Navíc měli odvádět hostům porážku z jejich prostředí. Na hřišti se objevilo hned trio hráčů s příjmením Vaněk, nejúspěšnější byl v domácím dresu Radim, který dal sedm branek, zatímco hostující Vaňkové dohromady čtyři. Bělá postrádala Švece a v brance nastoupil Renza, který podal velmi dobrý výkon. Hosté dlouho drželi míč a čekali na jisté příležitosti, a tak se rychlá házená nehrála. V závěru zápasu Chomutov dotáhl na rozdíl dvou branek, vítr z plachet jim vzala častá vyloučení a domácí nakonec vyhráli čtyřgólovým rozdílem.

Branky Bělé: R. Vaněk 7, P. Stach 5, Bajtalon 4, Hrubý 3, A. Stach, Picek, Vocásek a Kubíček 1. Rozhodčí: Točík a Cihlář. Sedmičky: 2/2 - 5/3.Diváků: 100.
(fš)

Hosté ve druhé půli dotahovali, ale na bodový zisk nedosáhli
Deník Chomutovska - 27.3.2002

Chomutov - Zápas jarní části 2. ligy sehráli házenkáři HK Chomutov na palubovce Sokola Bělá pod Bezdězem. Domácí měli nováčkovi vracet čtyřbrankovou podzimní prohru z Chomutova.

Na hrací plochu vtrhli jako uragán a v 11. minutě vedli 6:1 a ve 22. dokonce 10:4. Poté se hra trochu vyrovnala, ale do kabin šli domácí pro ně s příznivým skóre 13:7. Ve druhé půli se obraz hry změnil. Chomutovští hráči začali náskok domácích pomalu stahovat - ve 46. minutě vedli domácí 18:15 a po dalších třech minutách už jen 19:17. V závěru utkání se však k hostům obrátilo štěstí zády. V kritických momentech chomutovští hráči trefovali tyčky domácí branky a neproměnili ani dva sedmimetrové hody. To vše stačilo Bělé k udržení cenného vítězství, neboť v minulém kole prohrála doma o jednu branku se Železným Brodem.

TJ Sokol Bělá p. B. - HK Chomutov 23:19 (13:7).

Sestava a branky HK Chomutov: Hacker, Radimec - Bucifal 5, Jin. Bada 4, Jar. Bada 3, M. Vaněk 3, Sehrig 2, Jiřík 1, Mráz 1, P. Vaněk, Pošta.

"Nezachytili jsme nástup domácích. V prvním poločase byli domácí jasně lepší. Ve druhé půli jsme hráli lépe my, ale v závěru utkání nás zradila koncovka. Nedáváme vyložené šance, sedmičky a domácí to již uhráli," posteskl si trenér HK Chomutov Roman Peteráč.

Po velikonoční přestávce hraje HK Chomutov v neděli 7. dubna od 17 hodin doma důležité utkání s Bohemians Praha.
(an)

Na vlažný začátek házenkáři Náchoda málem doplatili
Noviny Náchodska - 25.3.2002

Náchod - V prvním domácím utkání odvetné části II. ligy házené mužů, přivítali Náchodští celek z konce tabulky, HK Rokycany.

Náchod - Rokycany 25:24

Roli favorita, ke které předurčovalo postavení obou celků, domácí naprosto nezvládli. Vlažným začátkem, jemuž chybělo nasazení z předešlého utkání v Plzni, umožnili hostujícímu celku vytvořit si vedení až o čtyři branky v průběhu první půle, především vinou chyb v obraně a v útoku, neproměňováním i těch nejvyloženějších šancí.

Ve druhém poločase, kdy ve 45. min. zápasu prohrávali již rozdílem pěti branek, zvrátili domácí průběh utkání tím, že se jim podařilo dát čtyři branky během tří minut a v dramatickém závěru otočili stav ve svůj prospěch. Vítězství Náchoda bylo tentokrát vedeno především silou vůle a bojovností, než vlastním herním projevem, který provázela řada chyb a nepřesností.

Vyloučení: 2:5.

ČK: Dušek (Na) a Běhal (Ro). Sedmičky: 3/2:2/1.

Poločas: 9:11.

Branky Náchoda: Varhalík 7, Leugner 6, Forman 4, Dušek 3, Schmidt 2, Bauer, Štrof a Beránek po 1.
(zd)

Házenkáři vyhráli derby a jsou již devátí
Listy Strakonicka - 26.3.2002

Nedělní program oddílu házené ČZ ve II. lize byl ve znamení dvou jihočeských derby a výjezdu starších dorostenek do Prahy.

MUŽI: Sez. Ústí - ČZ 15:23 (8:11). Derby začalo ostrostřelbou, po šesti pokusech svítilo na ukazateli skóre 3:3. V 9. minutě již byl stav 3:6 a v 19. minutě 6:10, když hosté dávali nádherné góly (Samec, Čech, F. Moravec, Fencl, Mařík). Důležitý moment pro další vývoj nastal v 16. minutě, kdy do branky přišel L. Moravec a zachytal skvěle.

Také druhá půle se hrála jasně v režii zbrojováků, kteří postupně vytáhli skóre na 8:14, 9:15 a 11:18. Domácí neměli na zvrat nejmenší šanci. Na hru strakonických mužů bylo po delší době radost pohledět! Ze dvou jarních zápasů venku získali dva body a posunuli se na 9. příčku.

Vyloučení 2:3, sedmičky 4/3 - 0 (!), Vincenc, Ťupa po 4 - Samec 6, F. Moravec 5, Fencl 4, Mařík, Čech po 3, Janout a Hubal, který si dal první druholigový gól v dresu ČZ. Přihlíželo 100 diváků, řídili Janiš a Nosek.