Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá - TJ Chemička Ústí nad Labem 29:28 (15:12)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: úterý 11.3.2014 | zobrazeno: 1702x

TJ Sokol Bělá - TJ Chemička Ústí nad Labem 29:28 (15:12)

V dalším kole II. ligy jsme na svém hřišti přivítali družstvo Chemičky Ústí nad Labem, které se pohybuje v klidném středu tabulky. Pro nás se jednalo o důležité utkání, protože pokud se chceme pokusit odpoutat z předposledního místa, tak jsme nutně potřebovali bodovat. Navíc jsme chtěli odčinit tragický výkon z Kolína. V dresu hostí sice chyběl nejlepší střelec Vrběcký, ale zdatně ho nahradil Srba. V našem dresu chyběli pro zranění Sommer, Dohnal a Hubený.
Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný. Nehrála se moc pohledná házená, obě družstva se spíše oťukávala. K vidění bylo několik technických chyb na obou stranách. Naše družstvo mělo mírnou převahu, ale zbytečně jsme drželi soupeře na dostřel několika neproměněnými šancemi. Až do 21. minuty bylo utkání vyrovnané (10:9), ale v posledních devíti minutách jsme si dokázali vybudovat zasloužené vedení 15:12. Naše vedení mohlo výt i vyšší, ale to bychom museli proměňovat své šance a hlavně zlepšit obranu, která opět nefungovala nejlépe. V prvním poločase naše družstvo střelecky táhl skoro neomylný Opustil, který vstřelil 9 branek!
Naše těžce vydobyté vedení jsme bohužel promarnili hned v úvodu druhého poločasu, když v 34. minutě snižoval Linda na 16:15. Dvoubrankové vedení jsme udržovali ještě do 49. minuty, kdy zvyšoval na 24:22 Míka. Bohužel od této chvíle jsme ztráceli půdu pod nohama. V 52. minutě se dostali hráči Chemičky poprvé do vedení 24:25, když se prosadil Novák. Ještě hůře bylo v 58. minutě. Pihera zvyšoval na 26:28 a o vítězi se zdálo být rozhodnuto.  Naštěstí okamžitě snižoval Švec a v předposlední minutě se výjimečně trefil i Šírek, který vyrovnával na 28:28. V poslední minutě se hosté neprosadili a ještě nám darovali 12 vteřin před koncem utkání balón. Po oddechovém čase jsme si vypracovali šanci, když byl Míka faulován při střelbě z pivota, ale rozhodčí pískali pouze 9m faul. Již po odehraném čase se k balónu postavil Opustil a překvapivě rozhodl o našem vítězství.
Našemu týmu nechyběla bojovnost, ale sráželo nás neproměňování vyložených šancí. Bohužel se nám nedařilo ani v obraně, což se projevilo i na výkonu golmanům. Střelecky se opět dařilo Opustilovi a Švecovi, ke kterým se přidal v druhém poločasu i Míka. Naopak se stále nedaří Šírkovi, který není schopný trefit zařízení. Jeho střelecká úspěšnost je stále zoufalá, a tak nezbývá než doufat ve zlepšení v dalších utkáních. Bohužel, nepomohlo ani víkendové soustředění v líhni nejlepších světových házenkářů, Děčíně, kvůli kterému vynechal i utkání v Kolíně. Pochvalu zaslouží také Primus a Tyšer. Hra Chemičky byla postavena na Srbovi, který se nejen dokázal střelecky prosadit, ale zároveň připravoval střelecké pozice pro své spoluhráče.
Celkově nebyla k vidění nějaká parádní házená, ale utkání bylo dramatické až do samého konce. I když jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, tak jsme nakonec zvítězili jen se štěstím. Pokud chceme vylepšit své postavení v tabulce, tak musíme přidat hlavně v obraně, kde děláme ještě mnoho chyb.
Utkání se hrálo před cca 65 diváky. Rozhodcovská dvojce Kábrt, Vaněček předvedla spolehlivý a zkušený výkon.
 Příští víkend má naše družstvo volno (utkání v Jablonci se odehraje 6.4.) a tak se můžeme pomalu chystat na veledůležité utkání v Liberci, které se odehraje zřejmě v sobotu 22.3.2014 od 18:00 hodin. Bude to souboj o tzv. 4 body, protože Liberec zatím figuruje na 10. místě, tři body před naším družstvem. Čeká nás těžké utkání, protože se Liberci na jaře doma zatím velice daří, když zvítězil nad Zručí a Kolínem.