Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá - TJ AŠ Mladá Boleslav 18:18 (7:11)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 24.2.2014 | zobrazeno: 1688x

TJ Sokol Bělá - TJ AŠ Mladá Boleslav 18:18 (7:11)

Ve druhém jarním kole jsme se poprvé představili na domácí palubovce. Poměřili jsme síly v okresním derby s týmem TJ AŠ Mladá Boleslav. I přes náš nadějný výkon z minulého týdne ve Zruči, a ne příliš povedenému vystoupení AŠ doma s Ústím, jsme měli z tohoto utkání mírné obavy, protože se nám proti škodovákům v posledních letech vůbec nedaří. Důkazem toho je podzimní debakl v Mladé Boleslavi, kdy jsme prohráli 35:12.
V úvodu utkání se hrála vyrovnaná házená. Obě družstva se snažila poctivě bránit a tak se střelci na obou stranách jen velice těžce prosazovali. V 10. minutě jsme drželi ještě mírné vedení 5:4. Bohužel od té doby začal mít soupeř navrch, když se nám nedařila především střelba z větší vzdálenosti. K tomu se přidalo několik neproměněných šancí a najednou tu byl poločas a hosté odcházeli do šaten s nadějným náskokem čtyř branek.
V začátku druhého poločasu se obraz hry nezměnil. Obě družstva urputně bránila, a tak byl k vidění spíše boj než pohledná házená. Škodováci si až do 45.  minuty udržovali čtyřbrankové vedení (11:15). Během jedné minuty se nám však podařilo snížit na 13:15 a dostali jsme se do hry. Navíc jsme dostali výhodu přesilové hry o dva hráče, kterou jsme ovšem trestuhodně prohráli 1:0! V 51. minutě, kdy svítil na ukazateli stav 13:17, se zranil pilíř obrany Tonda “Vori“ Tošovský, a naše šance na úspěch se zdály být nulové. Naštěstí se naše družstvo stmelilo. Obrana byla skoro nepropustná, jako jeden muž, a v útoku se začalo dařit „rychlonožkám“ Dohnalovi a Opustilovi. Když byl v 57. minutě stav 16:17, tak nás bylo najednou plné hřiště. Škodováci se začali bát o výsledek a začali dělat technické chyby, v jejich dresu se dokázal prosadit již jen bělský odchovanec David „bratrovrah“ Kubíček na 16:18. V závěru utkání se dokázali v našem dresu prosadit Švec a opět Opustil, posledních 20 vteřin jsme ubránili a získali tak nečekaný bod.
Opět musíme pochválit celé naše družstvo za bojovnost a velmi dobrou obranu, ve které vynikali především Tošovský a Opustil. I přes nepříznivý vývoj utkání se naši hráči nevzdali a nakonec byli odměněni cenným bodem. Střelecky naše družstvo táhli tři veteráni Švec, Opustil a Dohnal. Zbytek týmu se prosazoval bohužel jen sporadicky. Velkou formu potvrdil brankář Tomáš  Dvořák.  Po více jak šesti letech se v domácí brance představil Václav Renza, který hned chytil jednu sedmičku!
Toto náročné utkání řídila s přehledem dvojice zkušených rozhodčí Halíř – Podzimek. Utkání sledovalo cca 100 diváků.

V dalším kole nás čeká těžké utkání v Ledči nad Sázavou, kde poměříme síly s HC Kolín. Tento tým má ve svých řadách zkušené borce, které v jarní části posílil donedávna extraligový hráč Jičína Michal Kraus. Zkusíme navázat na jarní výkony a zabodovat.