oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Hodnocení turnaje o pohár Máchova kraje

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 27.1.2014 | zobrazeno: 1881x

Hodnocení turnaje o pohár Máchova kraje

družstvo Sokol Bělá p.B.

Sokol Bělá – ELP Jablonec 10:11 (7:3)
Dvořák T., Hubený – Primus 2, Opustil 2/2, Mika 2/1, Tyšer 2, Tošovský 1, Knotek 1, Dvořák M., Piešťanský, Šírek, Myšák, Orolín
V prvním poločase se nám poměrně dařila obrana, za kterou chytal spolehlivý Dvořák. Jenže ve druhém poločase jsme přestali proměňovat vyložené šance a soupeř nás trestal z trháků. Výsledkem byla zbytečná prohra po nejhorším výkonu na celém turnaji.

Sokol Bělá – SK Praha 4 16:20 (9:9)
Hubený, Dvořák T. – Opustil 6, Šírek 3, Primus 3/1, Švec 2, Dvořák M. 1, Knotek 1, Mika, Piešťanský, Tošovský, Tyšer, Myšák, Orolín
V prvním poločase jsme drželi se soupeřem krok díky střelecké potenci Opustila a celkem kompaktní obraně. Ve druhém poločase jsme polevili v obraně, čehož zkušený soupeř okamžitě využil. I přes poměrně nadějný výkon to na soupeře nestačilo.

Sokol Bělá – Lokomotiva Louny 16:17 (7:8)
Hubený – Švec 5/1, Šírek 4, Opustil 3, Primus 2, Mika 2, Dvořák M., Piešťanský, Knotek, Tošovský, Tyšer, Myšák, Orolín
Celé utkání bylo vyrovnané, když se ve vedení střídala obě družstva. Ve druhém poločase se nám podařilo smazat tříbrankové vedení, ale soupeř rozhodl o svém vítězství brankou z devítky již po uplynutí času utkání. Podařené utkání se smolným koncem.

Sokol Bělá – Starý Plzenec 13:15 (7:4)
Hubený – Opustil 5, Mika 2/1, Švec 2/1, Piešťanský 1/1, Šírek 1, Tošovský 1, Primus 1/1, Knotek, Tyšer, Myšák
Obě družstva nastoupila v okleštěných sestavách a na hráčích již byla znát únava z celého dne. Opět se nám povedl první poločas, ve kterém jsme soupeře poměrně jasně přehrávali. Ve druhém poločase přišel herní výpadek a soupeř otočil skóre ve svůj prospěch.

I přes konečné poslední místo nemusíme naše výkony hodnotit jako zklamání (kromě druhého poločasu s Jabloncem). Turnaj jsme pojali vyloženě jako přípravu a na konečné výsledky jsme nekladli důraz.
Chtěli jsme zlepšit především obranu, což se částečně povedlo. Máme však v tomto směru stále co zlepšovat a na tréninku budeme věnovat obraně stále hodně prostoru. Zároveň jsme vyzkoušeli některé hráče na pro ně nezvyklých postech, protože musíme řešit především post pivota a pravé spojky. Dali jsme také větší prostor mladým hráčům, aby získali cenné zkušenosti.
Určitě musíme zlepšit celkový pohyb, přechod do rychlého protiútoku a přihrávky pod tlakem, ve kterých často chybujeme.
Ve velice dobrém světle se představili oba brankáři, kteří svými zákroky družstvo podrželi. Solidní výkon předvedli i opory Opustil a Švec. Lepší a horší okamžiky střídali Šírek, Mika, Primus a Dvořák. Cenné zkušenosti získali mladíci Myšák a Tyšer, kteří určitě nezklamali, ale jejich nezkušenost byla hodně vidět. Hráli zakřiknutě, mohli si dovolit podstatně víc. Vůbec poprvé se v družstvu mužů představil věkem stále dorostenec Piešťanský, pro kterého to byla tvrdá lekce. Každopádně věříme, že si časem zvykne na „mužskou“ házenou a začne se prosazovat. Přístup k tréninku má perfektní, chce to jen více drzosti. Smutným příběhem si prošel Pavel Orolín, který se po letech zapojil do tréninku a na turnaji si chtěl zkusit jak na tom je. Bohužel si v jednom z utkání obnovil zranění kolene a čeká ho zřejmě operace. Přejeme mu brzké uzdravení!
Turnaje se nezúčastnili z různých důvodů Sommer, Hauf, Dohnal, Hentek, Hofta a Čadil. Chyběl zároveň David Kubíček, který bude v jarní části sezóny hostovat v Mladé Boleslavi.

středa 25.9.2024 | autor: Švícko

muži - Z utkání 2. kola Českého poháru mužů v Náchodě jsme se omluvili. Z důvodu malého počtu hráčů, kteří pracují na směny, jsme do Náchoda neodcestovali ( hrát se mělo v pracovní den ) a odehrání v náhradním termínu jsme odmítli.

Liberec handball

Hurta Tomáš (15)

Jeřábková Lenka (14)

Nguyen Long (12)