oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Ze Zpravodaje města Bělá pod Bezdězem

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pátek 1.3.2002 | zobrazeno: 1222x

Ze Zpravodaje města Bělá pod Bezdězem

V únorovém zpravodaji města Bělá pod Bezdězem vyšel článek o oddíle házené.
Zde je celý text.

Házená měla dobrý rok, bude tento také???

Na začátku nového roku 2002, ve kterém oslaví náš oddíl házené 75 let od svého založení, se vracím k bilancování roku minulého, který byl, co se týká výsledků, jeden z nejúspěšnějších.

Nejsledovanější družstvo mužů dosáhlo v 2. lize ČR na třetí místo a v dobrých výsledcích pokračuje i v ročníku dalším, po podzimní části je na 4. místě. Největší problém v minulých letech s doplněním úzkého kádru, po přihlášení B družstva mužů vzrostla konkurence a pár hráčů z B družstva už nastoupilo ve druhé lize. I v dorostu se jeví několik nadějných hráčů jako např. Kubíček, Vocásek, Dvořák a Orolín. Tito by měli být základem pro další generaci a pokračovat tak v tradici bělské házené. Trochu rezervy máme v žákovské kategorii, ale věříme, že v náborech nějaké talenty získáme.

Chtěl bych se také zmínit o hřišti za sokolovnou, které prošlo rekonstrukcí, o níž snila řada generací. Jako první začala stavební firma SDRUŽENÍ Svoboda, která měla na starost šatny a příslušenství pro hráče a rozhodčí. S pomocí dotace od České obce Sokolské, města Bělé pod Bezdězem a s přispěním několika sponzorů se podařila sehnat finanční částka potřebná na položení kvalitního umělého povrchu. Ten nevyžaduje téměř žádnou údržbu a umožňuje lepší pohyb než předchozí asfalt. Oddíl má v plánu další úpravy areálu, do jarní sezóny chceme pokácet nebo prořezat staré stromy od školky a oživit bývalou sportovní plochu vedle sauny. Vše se bude odvíjet od financí, kterých je málo, ale to je problém všech oddílů ve městě. Myslíme si, že kompetentní lidé na městském úřadu by se měli důkladněji zabývat problematikou sportu ve městě, zvláště ve chvíli, kdy není jasno o výstavbě nové haly.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem trenérům a činovníkům oddílu házené za jejich čas a úsilí, stejně jako Láďovi Hrubému za prezentaci bělské házené na internetových stránkách www.sokolbela.jtp.cz a všem bělským sportovcům a občanům popřát hodně štěstí a zdraví do Nového roku 2002.

Zdroj : http://www.mubela.cz/zpravodaj/unor02.html

středa 25.9.2024 | autor: Švícko

muži - Z utkání 2. kola Českého poháru mužů v Náchodě jsme se omluvili. Z důvodu malého počtu hráčů, kteří pracují na směny, jsme do Náchoda neodcestovali ( hrát se mělo v pracovní den ) a odehrání v náhradním termínu jsme odmítli.

Liberec handball

Kerbl Vojtěch (17)

Hríb Lukáš (15)

Kubíček Tomáš (14)