Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá - SKP Pardubice 36:31 (18:15)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: úterý 22.11.2011 | zobrazeno: 1460x

Sokol Bělá - SKP Pardubice 36:31 (18:15)

V sobotu 19. listopadu k nám zavítalo družstvo Pardubic. Domácí tým, který se nachází v sestupových vodách, začal s odpovědnou hrou jak v obraně, tak v útoku. Na levém křídle nastoupil po delší odmlce Ondřej Bajtalon, který hru křídel podstatně oživil. V útoku nám vycházela především souhra s pivotem Hrubým, ale i ostatní tentokráte herně i brankově podpořili náš tým. V 10 minutě byl stav 10:6 a vše se kromě několika málo výjimek dařilo. Bohužel potom přišlo to, čeho se děsilo celé bělské družstvo. Brankář Dvořák vyběhl instinktivně proti trháku hostí, aby zabránil gólu. Došlo zde k lehkému kontaktu s protihráčem a pravidla jsou v tomto případě neúprosná. Náš gólman dostal červenou kartu. To probíhala 22. minuta a vzhledem k tomu, že nemáme pravidelně druhého gólmana, musel do branky nastoupit hráč z pole Tošovský.
Hráči pochopili, že musí zlepšit obranu, aby pomohli novému gólmanovi. První střelu nový brankář chytil a částečně uklidnil spoluhráče i diváky, kteří pochopili závažnost situace a začali o to více fandit. Do poločasu (18:15) se mu podařilo zlikvidovat ještě sedmimetrový hod, čímž dal všem naději do poločasu druhého.
Do druhého dějství šel tým Bělé nabuzen a odhodlán se i přes handicap náhradního gólmana o vítězství porvat.
V brance čaroval Tonda Tošovský jako jeho otec zamlada (zřejmě poděděné geny) a zvláště jeho robinzonády nadzvedávaly diváky ze sedadel. Jeho výkon nabudil i ostatní hráče, zlepšila se obrana a v útoku se nám dařilo celkem proměňovat. Brankově se prosadili všichni hráči základu, což bylo příjemné zjištění. Po dlouhé době se zlepšila i hra křídel. Střelecky se dařilo hlavně Kubíčkovi a Hrubému. Hráče Pardubic jsme nenechali naší aktivní hrou se na nás dotáhnout. Vítězství 36:31 a 2 důležité body jsme si již nenechali vzít.
Velký dík patří všem hráčům a také skvělým divákům. Po zápase bylo slyšet na naše chlapce, jako už dlouho ne, slova chvály. Hrdinou dne a první hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Antonín Omeyer Tošovský.
V bývalých šatnách zvaných Ďoura jsme poté oslavili 35-té narozeniny Standy Švece a také jeho vstup do staré gardy. Tímto mu blahopřejeme.
Autor: Bohouš