Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá - Dukla Praha jun. 24:19 (12:10)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: úterý 29.3.2011 | zobrazeno: 1389x

Sokol Bělá - Dukla Praha jun. 24:19 (12:10)

V dalším kole druhé ligy házené jsme přivítali na domácí půdě házenkáře HC Dukly Praha SCM a měli jsme rozhodně co napravovat po nepovedeném utkání v Lounech. Hosté mají kádr složen z mladých hráčů, z nichž někteří již nakukují do extraligového áčka Dukly. Celek momentálně figuruje na druhém místě tabulky a tak bylo jasné, že nás nečeká snadný soupeř.
Již v kabině před zápasem zaznělo, že nesmíme zaspat začátek, jako se nám to přihodilo v předešlém domácím utkání s Náchodem. Od samého začátku jsme praktikovali důslednou obranu s přistupováním ke střelcům soupeře a zezadu nás podpořil dobrými zákroky brankář Tomáš Dvořák. Hra i skóre bylo zpočátku vyrovnané, ale postupem času jsme si zejména dobrou obrannou činností vypracovali náskok 11:6. V závěru prvního poločasu jsme ovšem nechali soupeře po několika nepřesnostech snížit na poločasových 12:10.
Ve druhém poločase jsme pokračovali dobrou obranou a v útoku jsme si trpělivě připravovali střelecké příležitosti. Opět se dařilo našemu gólmanovi, tentokrát však Jirkovi Kabátníkovi. Když už chtěl soupeř zahrozit rychlým protiútokem, tak několik pokusů zmařil dobrým vyběhnutím. V útoku se střelecky dařilo zejména Kubíčkovi (proměňoval sedmimetrové hody), Hrubému a Švecovi. V závěru se ještě soupeř pokusil zvrátit výsledek vysunutím dvou osobních obran na Stacha a Švece, ale i s tímto jsme si dokázali poradit a zápas jsme dotáhli do vítězného konce v poměru 24:19.
Odměnou za předvedený výkon všech hráčů byl po utkání skandovaný potlesk domácích fanoušků, kteří odcházeli viditelně spokojení a my jsme si mohli opět zařvat vítězný pokřik „Kdo nejlíp mydlí…“.