oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / HC Chelk - Sokol Bělá (20:23, 9:13)

téma: ženy | autor: Lenka | datum: pondělí 2.5.2016 | zobrazeno: 2939x

HC Chelk - Sokol Bělá (20:23, 9:13)

V sobotu jsme vyjely k těžkému zápasu do Chebu. Vzhledem k tomu, že Štěpánka s Péťou maturují a nemohly tak jet s námi, vyrazily jsme na západ Čech o 9 hráčkách, z toho 2 brankářky. Do pole tedy zbývala jen jedna hráčka na střídání. Věděly jsme, že to bude těžký zápas, kdy nám domácí budou chtít sebrat body, nicméně jsme byly psychicky relativně v klidu, protože pro výhru v lize nám stačil 1 bod a ve hře zbývalo ještě 6 bodů do konce sezóny.

Velkou část prvního poločasu jsme odehrály ještě v „plném“ počtu, ačkoli Lucka Houserová si odnesla hned dvakrát dvouminutový trest. Skóre 9:13 v poločasu ukazovalo na velmi dobrou obranu na obou stranách. Naší obraně dělala problémy především domácí hráčka č. 10, která několikrát prostřelila brankářku Evu Lepiešovou svoji dělovou střelou z dálky. Ve 28. minutě si však Lucka vysloužila třetí dvouminutový trest (na její obranu musím říct, že to byla velmi přísná dvojka) a s červenou kartou byla odejita do hlediště.

Do druhého poločasu jsme tak nastupovaly bez střídání s cílem udržet hubené vedení a především nepřijít o další hráčku. Nicméně asi v 10. minutě druhého poločasu si Niky Křečková poranila loket a zápas tak dohrávala de facto jednou rukou. V této sestavě a bez střídání jsme především šetřily síly a koncentrovaly se na dobrou obranu s tím, že v útoku nám tam přeci musí něco spadnout. Snad deset minut utkání se hrálo za stavu 18:15, kdy ani jeden celek nebyl schopen vstřelit branku. Z posledních sil jsme však v závěru utkání zabojovaly a vstřelily další důležité branky - to především zásluhou Terezy Kuhnové, která sebrala posledních zbytky sil a svými rychlými útoky a dobře mířenými ranami pomohla týmu se zvednout. Velmi nás také zezadu podporovala Evička v bráně, která nejenomže dobře chytala, ale byla nám po druhých 30 minut psychickou oporou. Protože když si myslíte, že už nemůžete, můžete ještě alespoň na 40%.

V tomto zápasu jsme si sáhly na fyzické dno (naši frekvenci tréninku a tím pádem i fyzičku asi není potřeba více komentovat), ale nakonec jsme urvaly vítězství v zápasu pro sebe. Házená je kolektivní sport a my, právě díky naší pospolitosti a přátelství, jsme tak dokázaly bodovat a přivézt tak pomyslný mistrovský titul do Bělé pod Bezdězem. Nicméně sezóna není jen o jednom zápasu a tak velké díky patří celému týmu, všem hráčkám, které mají na tomto úspěchu všechny stejný podíl.

Do konce sezóny nás čekají ještě dva zápasy. Všechny vás proto zveme 7.5.2016 od 13.00 na derby s Turnovem po kterém bychom rády oslavily náš úspěch v domácím prostředí s našimi fanoušky, kteří nám na domácích utkáních fandí a věří nám v zápasech venkovních.

Sestava a branky : E. Lepiešová, N. Nováková – A. Rejnartová (2), K. Matějková (4), J. Šteffanová (6), T. Kuhnová (6), L Houserová, N. Křečková (1), L. Kudrnáčová (4).