oddíl házené | minižáci

Sokol Bělá / minižáci / články / Soustředění mladších žaček a minižáků - Mimoň 2020

téma: minižáci | autor: Hrubas | datum: pondělí 24.8.2020 | zobrazeno: 2087x

Soustředění mladších žaček a minižáků - Mimoň 2020

Účastníci soustřčedění: Matyáš Müller, Lucka Šárogová, Vanesa Pecová, Kája Měšťanová, Anežka Netrvalová, Eliška Šilhová, Nela Kučerová, Terka Hrubá, Lukáš Hrdina, Vojta Šenkýř, Zuzka Austová, Aneta Smékalová, Natálka Najmanová, Maruška Horáčková

Ve dnech 19.-23.8.2020 jsme byli v Mimoni na sportovním soustředění mladších žaček a minižáků.

Soustředění se zúčastnilo 14 dětí, Nela Kuraková, Vanesa Pecová, Kája Měšťanová, Eliška Šilhová, Anežka Netrvalová, Lucka Šárogová, Terka Hrubá, Maruška Horáčková, Matyáš Müller, Aneta Smékalová, Natálka Najmanová, Lukáš Hrdina, Vojta Šenkýř, Zuzka Austová a tři trenéři Petr Netrval, František Müller a Vladimír Hrubý.

Soustředění bylo zaměřeno na rozvoj činností jednotlivců, mladší žačky se věnovaly především seznámení s „velkou“ házenou. Hlavním cílem soustředění ovšem bylo utužení kolektivu a poznání svých spoluhráčů, což se rozhodně povedlo.

Program soustředění byl následující:

7:30 – 8:00 budíček a osobní hygiena

8:00 – 8:45 snídaně

9:00 – 11:00 dopolední trénink

12:00 – 12:45 oběd

13:00 – 19:00 odpolední program

16:30 svačina

19:30 večere

20:00 – 21:30 večerní program

22:00 večerka

Odpolední a večerní program jsme přizpůsobovali dle počasí.

Ve čtvrtek a pátek jsme využili ke koupání nedaleké vodní plochy v Hradčanech a Zákupech, což mělo u dětí pochopitelně veliký ohlas. Ve čtvrtek proběhl odpolední trénink. V pátek večer se děti zúčastnily tradiční stezky odvahy, při které si některé sáhly na dno fyzických i psychických sil.

V sobotu odpoledne jsme dětem připravili „šipkovanou“, která končila v místní vyhlášené Zmrzlinárně, kde to děti parádně rozjely. Během odpoledního deště, jsme navštívili fotbalové utkání místního „Áčka“ s Ruprechticema. Bohužel, hlasitá podpora našich dětí moc nepomohla a domácí prohráli 1:6. Hráči místního FK však ocenili fanatickou podporu našich dětí. Po fotbale se zlepšilo počasí, a tak se uskutečnil ještě noční trénink za umělého osvětlení.

V neděli po obědě už jsme zabalili věci, uklidili a rozjeli se do svých domovů.

Jelikož se jednalo o naše první soustředění, přičemž některé děti byly vůbec poprvé na delší čas bez rodičů nebo příbuzných, tak jsme měli mírnou obavu, jak ho děti zvládnou. Nakonec se ukázalo, že byly naše obavy zbytečné, protože soustředění proběhlo absolutně bez problémů. Nikdo se nezranil (Elišky odřeniny nepočítáme do zranění), nikdo se neztratil, nikdo neodjel dříve domů, a tak u trenérů panovalo po soustředění velké nadšení, ale zároveň i úleva. Musíme všechny děti pochválit za jejich chování během celých pěti dní, kdy jsme nemuseli řešit jediný problém a také za to, že si navzájem pomáhaly a povzbuzovaly se.

Ubytováni jsme byli v areálu místní Základní školy, kde jsme měli k dispozici halu včetně veškerého nářadí, sociální zařízení, jídelnu a kuchyň. Tímto bychom chtěli moc poděkovat pí. Ledvinové a p. Růžičkovi za ubytování a jejich vstřícný přístup. Jsme jim velice zavázáni.

Děkujeme i činovníkům TJ Jiskra Mimoň za bezplatný pronájem všech sportovišť. Mohli jsme využít házenkářské hřiště, tréninkové plochy fotbalového hřiště a umělé fotbalové hřiště.

Během celého soustředění jsme měli zajištěné obědy a jednu večeři u Jirky Smékala (JAJ Bělá), pro které jsme si jezdili. Tímto Jirkovi děkujeme za skvělé jídlo a sladkosti jako odměnu pro děti za stezku odvahy. Zbylé večeře jsme řešili formou grilování a objednáním pizzy.

V průběhu celého soustředění děti plnily sportovní disciplíny olympiády. Dosažené výsledky si zapisovaly do připraveného diplomu. Na závěr soustředění proběhlo vyhodnocení všech disciplín a celého soustředění. Děti byly odměněny za jejich snahu a chování diplomem za účast, medailí, ovocem a trochou sladkostí.

Na závěr děkujeme vedení oddílu TJ Sokol Bělá p. B., který nám na soustředění přispěl částkou 1000 Kč/dítě.

Doufáme, že se dětem soustředění líbilo a příští rok se rády zúčastní.

Petr Netrval

František Müller

Vladimír Hrubý

Úvodní porada (v pozádí ložnice)Areál v MimoniKaždodenní činnost při osobním volnu = vybíjenáDobrou noc....První tréninkCestou k rybníku v Hradčanech....Hradčany (v pozadí upuštěný rybník :o))Občerstvení v HradčanechTréninkWorkout....TréninkPo tréninkuKoupaliště v ZákupechDvě největší kachny soustředěníZuzka a Nela si tobogán vyloženě užívalyVláčekSvačina v Zákupech na koupalištiRanní tréninkAnetka Smékalová, Matyáš Müller, Kája Měšťanová, Vaneska Pecová, Luky Hrdina, Maruška Horáčková, Natálka Najmanová, Eliška Šilhová, Nela Kuraková, Terka Hrubá, Anežka Netrvalová, Zuzka Austová, Lucka Šárogová a Vojta ŠenkýřZoologická během šipkovanéŠipkovanáZmrzlinárna v MimoniHázenkářský kvízZ posledního tréninku