oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 3.kolo přeboru starších žáků - 8.10. 2022

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: neděle 9.10.2022 | zobrazeno: 421x

3.kolo přeboru starších žáků - 8.10. 2022

V sobotu 8.10. jsme pořádali jeden z mistrovských turnajů 3. kola přeboru starších žáků. Na turnaji v Bělé nám za soupeře byly týmy AŠ Mladá Boleslav a Házená Mělník.

Sokol Bělá - AŠ Mladá Boleslav 25:16 ( 14:8 )

Hurta - Dubec 9, Erben 8, Hríb 3, Koštejn 3, Loukotka 1, Tom 1, Cibrík, Krbeček, Hentek

Sokol Bělá - Házená Mělník 18:25 ( 10:12 )

Hurta - Dubec 8/1, Loukotka 5, Erben 2/1, Hríb 2/1, Koštejn 1, Cibrík, Krbeček, Hentek, Měšťanová

Kluci odehráli turnaj s bilancí 1 výhra, 1 porážka. V úvodním střetnutí byli v plné síle a zahráli si na zataženou obranu 0+6. V obraně 3+3 jsme měli dobrý pohyb a v soubojích sílu. V útoku to rozstřílely ostré spojky Robin Dubec a Pepa Erben. O góly se podělili i ostatní hráči, premiérový zásah v kategorii starších žáků měl Honza Tom.

Do druhého utkání se silnějším Mělníkem jsme nastoupili bez Honzy Toma, Vašek Koštejn měl z prvního utkání zranění kotník, klukům šla pomoc s vystřídáním Kája Měšťanová. Mělník měl k dispozici dvakrát více hráčů než my a tentokrát jsme nastoupili proti pohyblivé obraně 3+3. Tu se my stále učíme - jak ji hrát a jak na ni hrát. Soupeř sestavu točil a my hráli jen na základní sestavu, bylo to jen otázkou skóre. To se po 40 minutách hry zastavilo na čísle 18:25.

Kluci byli z turnaje dobití, vydali se ze všech sil, Vašek Koštejn skončil na úrazovce s kotníkem. 2 zápasy 2x 20 za dopoledne při našem úzkém kádru jsou náročný.

Obranu 3+3 se stále učíme, musíme zlepšit hru 1 na 1 v obraně i útoku,  pohyb bez míče, spolupráci dvojic. Pepa Erben se našel na levé spojce, na pravé straně máme dva šikovné leváky, v pivotu jsou sílní kluci. V bráně Tomáš Hurta chytající stylem "na čáře + na postřeh", pochytal to co měl + spoustu vyložených šancí navíc. Lukáš Hríb to nebojácně odehrál na rozehrávce. Kluky tahle sezóna hodně posune, hrají soutěž dorostu, kde zůstali  věkově jen 4 dorostenci, kteří to chtějí brát více než rekreační sport a v soutěži starších žáků odehrají letos hodně kvalitních zápasů.

Na turnaj nepřijeli rozhodčí, odpískali ho 2 fanoušci z řad házenkářů Jakub Loukotka a Ivan Hríb, za což jim děkujeme. Poděkování též rodičům za podporu v hledišti a hrstce dobrovolníků, kteří nám pomohli u stolku ( Karel Krouský, Karolína Měšťanová ).

Další turnaj: 22.10. Hostivice - Břve ( zápasy Bělá x Příbram, Bělá x Kobylisy )

Výsledkový servis všech zápasů, tabulku a statistiky najdete ZDE

pátek 19.4.2024 | autor: Švícko

starší žáci - Odjezd STARŠÍCH ŽÁKŮ na nedělní turnaj v Kutné Hoře v 10.30 od haly, nesmí se tam lepit ! Vzhledem k velké marodce sestava všichni !

TJ Spartak Příbram

Příbram