oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 2.kolo SL starších žáků - 24.9. 2022 Sokol Vršovice

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: úterý 27.9.2022 | zobrazeno: 323x

2.kolo SL starších žáků - 24.9. 2022 Sokol Vršovice

V sobotu 24.9. jsme v Praze Vršovicích odehráli 2 zápasy 2.kola SL starších žáků.

Do letošního ročníku krajské soutěže SKSH starších žáků se přihlásilo 14 týmů: Sokol Bělá pod Bezdězem, Jiskra Zruč nad Sázavou, AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, Házená Mělník, Házená Poděbrady, Lions Hostivice, SK Hudlice, Sokol Úvaly A + B, Sokol Vršovice, Sparta Kutná Hora, Spartak Příbram a TJ Kobylisy. Soutěž se hraje turnajovým způsobem, aby se během soutěžního ročníku utkal každý s každým. V každém kole se hrají tři turnaje, s hrací dobou 2x 20 minut.

Sokol Bělá - Úvaly B 16:23 ( 5:11 )

Sokol Bělá - Poděbrady 20:18 ( 15:12 )

Po neúčasti na turnaji v Hudlicích, kdy družstvem prolétla chřipka, nachlazení a dost to ovlivnil i následný zájezd se školou do Anglie, jsme nastoupili k prvním zápasům letošního ročníku.

První utkání proti béčku Úval se nám vůbec nepovedlo, soupeř byl na všech postech o hlavu menší, ale přehrál nás hlavně pohybově. Obě družstva hrála obranu 3:3, pro kluky to byla lekce, jak by to mělo vypadat. Konečný výsledek odpovídal dění na hřišti.

Druhý zápas v rámci turnaje ve Vršovicích bylo utkání s Poděbrady. Oproti prvnímu zápasu jsme se zvedli a dařilo se nám v obraně. V důležitých chvílích nás podržel Tomáš Hurta, k neudržení byl Pepa Erben na levé spojce a zvládli jsme i hru v oslabení.

Za celý turnaj jsme zkazili hodně přihrávek, zahodili jsme i dost šancí. V obraně jsme se každou odehranou minutou lepšili, 2.poločas druhého utkání už byl parádní. I v tak úzkém kádru jsou šikovní leváci Patrik Loukotka a Robin Dubec, na levé spojce Pepa Erben, který se každou minutou osměloval víc a víc a bylo z toho hodně povedených akcí, které končily gólem, nebo sedmimetrovým hodem v náš prospěch. Na levém křídle je neúnavný Lukáš Hríb, který bohužel nedostával moc míčů, protože kluci to hráli mezi spojkami. Na hře pivota musíme ještě zapracovat, ale potenciál tam je taky, Vašek Krejčík a Kuba Krbeček jsou silní chlapci. V bráně je velký talent Tomáš Hurta, který se nebojí a má výborný postřeh. V týmu máme jednoho navrátilce, který to v minižactvu chvilku hrál a vrátil se do party zpátky. Honza se do toho ještě musí dostat.

Tento turnaj byla naše první společná akce. Kluci mají dobrý základ od předešlých trenérů, je na čem stavět. Já po nich budu chtít po celou sezónu obranu 3:3 bez ohledu na výsledek, musíme zlepšit přihrávky v pohybu, hru 1 na 1 a koordinaci.