Sokol Bělá / ml. dorost / utkání / Sokol Bělá x Kutná Hora

KHO

II. liga Čechy | 2015/16 − 4. kolo

sobota 10.10.2015 • 15:00 hodin

Jan Kříženecký, Jiří Žďárský

1:2, 4:4, 8:6, 10:8, 14:11, 17:12, 19:15, 23:18, 23:20, 29:22, 33:26, 34:31, 35:31, 35:34

Č

V sobotu 10.10. jsme od 15:00 sehráli v městské sportovní hale utkání 4.kola proti družstvu TJ Sparta Kutná Hora.

Po několika omluvenkách večer před zápasem jsme šli do utkání značně oslabeni. Chyběli Loukotka /nemoc/, Galetka /nemoc/, Piešťanský /nemoc/, Sojka  /rodinné důvody/ a Stach /v neděli zápas za Lovosice/. V případě zranění byl připraven modrý rozlišovák pro druhého brankáře Coufala, který by šel pomoc klukům do útoku.

Soupeř přijel v plné síle i se třemi hráči Dukly Praha, kteří v Kutné Hoře hostují /Škalda, Choc, Špaček/.

Předzápasová taktika se dvěma osobkami od 1.minuty padla díky omluvence Piešťanského za své. A to ještě Humpola nastoupil do utkání s bolestí zad.

Kluci byli při pohledu na sestavu soupeře trochu zakřiknutí, museli jsme jim před utkáním dostat do hlav trochu sebevědomí. Sami jsme byli zvědavý, jak si s tím v této sestavě poradíme.

Zápas začala obě družstva s obranou 0+6. Dařilo se nám celkem dobře eliminovat střelce Škaldu a od 3.minuty jsme si drželi mírný náskok. Od úvodních minut se oba týmy snažily hodně střílet, hrát rychle a jednoduše. Ve 25.minutě jsme vedli už 17:11, ale poté se rozehrál střelec Škalda a po jeho brankách se soupeř do konce poločasu vrátil do zápasu / 20:17 /. V 1.půli se nám dařilo střelecky, o naše branky se postarali především Stanev, Šídlo, Kubiš a Bernard.

O poločasové pauze toho nebylo moc k řešení, jen kluky udržet v koncentraci.

Úvod druhé půle se nám vydařil, ve 47.minutě zvyšoval Humpola už na 30:22. Obraz hry z prvního poločasu se nezměnil, hra měla rychlý spád. V útoku na sebe převzal zodpovědnost Humpola, Kubišovi se Stanevem začala "odcházet" střelba, ale vrátili to bojovností v obraně, kde hlavně Stanev uhlídal Procházku na rozehrávce. Když v 51.minutě proměnil Šídlo náskok z křídla a zvětšil rozdíl vstřelených gólů už na sedm / 33:26 /, vypadalo to na bezproblémový závěr utkání. Některým hráčům, kteří hráli bez střídání, začaly očividně docházet síly a k tomu se ještě rozchytal brankář soupeře. Situaci na hřišti jsme řešili time outem v 54. minutě. V 58.minutě zvyšoval Kubiš na 35:31, to už jsme tomu pomalu začínali věřit. Po vyloučení Kubiše začala hrát Kutná Hora osobní obranu, se kterou si kluci vůbec neporadili a v podstatě sami Kutné Hoře věnovali 3 góly. Dvacet vteřin před koncem jsme za stavu 35:34 rozehrávali po vstřeleném gólu. Řešili jsme to dalším time outem. Pokyny do závěru byly jasné, dohrát utkání na polovině soupeře. Míč si vzal Humpola a došel si zkušeně pro faul. Po rozehrané devítce čas vypršel a mohli jsme se radovat z prvního ligového vítězství.

Tentokrát nebudu chválit nikoho jmenovitě, každý přispěl svým výkonem k zisku 2 bodů. Velmi důležité bylo, že jsme soupeře dokázali přestřílet / 64:55 / Klukům gratuluju k vítězství a děkuju, že nechali na hřišti všechno. Po domácím debaklu a špatném výkonu ve 2.kole se tentokrát házená musela líbit, bylo to drama až do konce.