Ž  -

2  Ploch 3x

Č  Ploch

D  -

Ke klíčovému utkání jarní části jsme odjížděli s cílem bodovat a tím se přiblížit k Liberci ve druholigové tabulce na rozdíl tří bodů. Vzhledem ke stoupající formě soupeře jsme očekávali vyrovnané a náročné utkání, což se také potvrdilo. Bohužel jsme k utkání museli odcestovat bez stálých brankářů (Hubený stále zraněný, Dvořák rodinné důvody), a tak nám pomocnou ruku podali veteráni Kabátník a Renza, kteří se obětovali a nenechali tým na holičkách, za což jim tímto děkujeme.  Po zranění se k týmu připojil Dohnal.
Vstup do utkání se ale bohužel nepodařil. Osobně jsme bránili střelce Burdu, což dělalo domácím z počátku problémy. Vypracovali jsme si i několik šancí, které jsme ale bohužel neproměnili (7m, 2x trhák), a tak jsme místo vedení v 7. minutě prohrávali 4:1, na což jsme museli reagovat oddechovým časem. Naštěstí se nám podařilo uklidnit a držet se soupeřem krok. Bohužel jsme stále „hořeli“ v hlavně obraně a soupeř tak snadno skóroval, kdežto my jsme se na každou branku ohromně nadřeli. Prakticky po celý první poločas jsme se snažili smazat mírné vedení domácích, což se podařilo ve 27. minutě,  kdy snižoval Opustil na 13:12. Jenže do poločasu jsme ještě nechali soupeře odskočit na 15:12.
Vstup do druhého poločasu se nám podařil, když jsme hru trochu zrychlili. V 35. minutě vyrovnával na 16:16 Martin Dohnal a začínalo se od začátku. Ve 42. minutě naše družstvo posunul do vedení Opustil a začalo to vypadat nadějně. K tomu domácí Ploch fauloval a nabídl nám dvouminutovou přesilovku. S tou jsme ale naložili katastrofálně, když nejdříve Opustil zkusil nepřipravenou střelbou vylepšit své statistiky a poté Dohnal 2x nepřesně přihrál. Po skončení naší přesilovky vedli domácí 21:19 a dostali se z útlumu zpět do utkání! Z tohoto šoku jsme se ještě oklepali a stále drželi s Libercem krok až do 51. minuty, kdy snižoval na 24:23 Šírek. Ovšem co následovalo do konce utkání, lze jen těžko pochopit. Sice nechyběla snaha, ale najednou si každý začal dělat, co chtěl. Neproměnili jsme dva sedmimetrové hody a udělali tři technické chyby. Soupeř toho okamžitě využil a odskočil na 29:24 a tím rozhodl o svém vítězství. Do konce utkání jsme už jen snížili na 29:27, ale v posledních vteřinách pečetil zasloužené vítězství domácích Baštinec.
Naše družstvo podalo velice špatný výkon především v obraně, kde jsme dělali v průběhu celého utkání školácké chyby. Úplně vyhořeli především Tošovský a Mika, kteří předvedli klasické bloudění po hřišti. Bohužel se nedařilo ani oběma brankářům, kteří svůj výkon korunovali čtyřmi zákroky za celý druhý poločas! V průběhu celého utkání se dostali na pouhých 29% úspěšnosti, kdežto domácí brankáři měli úspěšnost 54%! Nutno podotknout, že se v brance objevili po dlouhých letech a bez jejich dobré vůle by musel do branky Tonda Arnošt Tošovský, na kterého stále vzpomíná pardubický střelec Skalický (bohužel by byl v brance asi platnější, než v obraně). Navíc většina střel soupeře byla ze šesti metrů. Za soupeřem jsme také zaostávali v přechodu do rychlého protiútoku. Opět se nepodařilo probudit čaroděje Šírka, který zkouší podstřel i z výskoku. Svůj standard odehrál v útoku i Mika. Samotnou kapitolou je výkon křídel. Za celé utkání si vypracovali pouze 10 střeleckých pokusů, z nichž proměnili pouze tři! Kdyby tak mohl trochu svého sebevědomí darovat Primus svým kolegům na křídlech. Pochválit můžeme již po několikáté Tyšera a Dvořáka, kteří odvádí v obraně skvělou práci. Ještě zlepšit práci v útoku. I přes to, že se mu nedařilo z větší vzdálenosti, tak se dokázal prosadit Švec, který kromě svých sedmi branek vypracoval ještě šest sedmimetrových hodů.
Domácí tým nebyl rozhodně lepším, ale rozhodl výkon brankářů a obran. Navíc domácí hráči měli daleko lepší disciplínu při zakončení, když všechny jejich střely byly zakončovány na 100%, což o našich střelcích napsat nelze.
Tato porážka nás prakticky zbavila veškerých nadějí na lepší umístění než 11. místo, které bude s největší pravděpodobností znamenat sestup do SLR po dlouhých šestnácti druholigových letech.  Proto ve zbylých utkáních již nebudeme klást důraz na výsledek, ale začneme dávat větší prostor všem hráčům našeho kádru. Uvidíme, jak s touto šancí naloží.
Utkání se hrálo před cca 60 diváky a bohužel někteří z nich by svým chováním krásně zapadli do nějakého nápravného ústavu. Utkání řídila dvojice rozhodčích Aleš Podzimek a Jaromír Halíř.