oddíl házené | muži

Č  0 - 4

D  -

komentář k utkání

K utkání jsme odjížděli s nadějí na zisk dvou bodů, které bychom za normálních okolností snadno získali. Proti tomu byl však šílenec v černém. Ten dokazoval hned od počátku utkání , kdo že je na hřišti pánem. Za naše fauly, sotva na žlutou kartu, rozdával dvouminutové tresty jak na běžícím pásu. Jakýkoliv kontakt s protihráčem byl velice tvrdě trestán. Na druhé straně nechával brutální obranu domácích bez povšimnutí. Ještě ve 40. minutě jsme vedli o dvě branky. Pak šílený rozhodčí Libánský vzal otěže utkání plně do svých rukou. Výsledkem bylo 13 dvominutových trestů a 4 červené karty pro hráče Bělé. Skvělá bilance. Nebudu tady popisovat všechny zmatečné situace v utkání, ale vyberu jen jednu perličku. Při trestu 2 minuty plus diskvalifikace ani rozhodčí nevěděl, kolik hráčů má zůstat na hrací ploše, a jak dlouho. Asi po 30 vteřinách zapisovatel musel přerušit hru a deset minut nebyl rozhodčí Libánský schopen vysvětlit, v kolika že se bude hrát. Diváci se evidentně bavili neschopností rozhodčího a ocenili jeho výkon skandovaným potleskem. Co na to jeho kolega? Raději se držel stranou. Ani se mu nedivím. Byla to hrozná ostuda. Utkání jsme dohrávali bez možnosti vystřídání a prohráli jsme nakonec o čtyři branky. V házené jsem již něco zažil, ale toto mi vyrazilo dech. Ihned po utkání jsem se díval na rozlosování soutěže a s hrůzou jsem zjistil, že budu mít to "štěstí" a tento "rozhodčí" mi znepříjemní ještě jeden víkend v tomto roce. Moc rád bych se pana "rozhodčího" zeptal, proč se věnuje házené. Pochybuji, že kvůli tomu, že má házenou rád. Protože kdyby tomu tak bylo, již dávno by skončil. Takovéto výkony rozhodčích házenou jen poškozují. Pane Libánský, styďte se pokud víte co to znamená o čenž velice pochybuji.