Ž  Černý, Ploch, Eliáš

2  Kolík, Eliáš

Č  -

D  -

V prvním kole nové sezóny 2008/09 jsme zajížděli na palubovku nováčka soutěže, celku Liberec Handball. S tímto soupeřem jsme před týdnem sehráli utkání prvního kola Českého poháru, ve kterém jsme zvítězili 27:31. Jedná se o mladý a perspektivní celek, který bude mít ale problém se v soutěži udržet a tak jsme k utkání nastupovali s cílem zvítězit. K utkání jsme nastoupili oslabeni o Vaňka, který nastoupil k extraligovému utkání v dresu Lovosic, nemocného Netrvala a pracovně zaneprázdněného Tošovského. Po vyrovnané úvodní desetiminutovce /2:3/, jsme si v patnácté minutě vypracovali tříbrankové vedení 5:8, které jsme až do poločasu celkem bez problémů udrželi. Sice naše obrana nepracovala bezchybně, ale díky proměňování vypracovaných vyložených šancí jsme drželi soupeře v odstupu. Ve druhém poločase jsme naše vedení ještě zvýšili na 17:22 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Sice se soupeři nedala upřít snaha o zdramatizování závěru utkání, ale o tuto šanci se vždy sám připravil nějakou technickou chybou nebo neproměněnou vyloženou šancí. Utkání jsme proto v poklidu dovedli do vítězného konce, když nám k tomu stačil i průměrný výkon bez většího nasazení. Naše družstvo sice zvítězilo, ale tento výkon by na ostatní soupeře určitě nestačil. V naší obraně byly velké mezery. V prvním poločase se nedařilo našim brankářům. Dobré utkání odehrál Aleš Stach, který vstřelil 11 branek. Své si odehráli i Švec, Hrubý a Kubíček, kteří zatížili konto soupeře pěti brankami. V dresu hostí lze pochválit hráče Hošiče a Plocha. Ve druhém poločase se dobrým výkonem prezentoval i brankář Vodrážka. V dalším kole v neděli 18.9.2007 od 10:30 hodin přivítáme v městské sportovní hale v Bělé ambiciózní a silný celek Jablonce.