Ladislav Prachař - TR, Václav Havlíček - OV

Ž  Pokorný Michal, Prachař Pavel, Svoboda Tomáš

2  3x Pokorný Michal

Č  Pokorný Michal

V 17. kole druhé ligy jsme v domácím prostředí hostili mužstvo HC Kolín. Kolínští házenkáři mají svoji hru postavenou především na důrazné obraně a maximální bojovnosti.
Tentokrát nám vyšel dobře úvod utkání, což zrovna nebývá naším zvykem, a v 11. minutě byl stav 7:3. Mírným náskokem jsme se nechali ukolébat a hosté využili naší nedůraznosti v obraně ke srovnání skóre. V 17. minutě za stavu 9:9 to pro nás bylo dostatečným varováním, že to samo nepůjde. Opět jsme se chopili iniciativy a do konce poločasu se nám povedlo odskočit na třígólový rozdíl 15:12.
V druhé třicetiminutovce se obraz hry moc nezměnil. Spojky využívaly prostoru na brankovišti, kterého bylo při stylu bránění 1x5 celkem dost. Ve 45. minutě byl rozdíl ve skóre už sedmigólový 25:18 a trenér Bartoň zapojitl do hry i hráče z lavičky. Do zápasu nastoupil na několik minut s ortézou už i Aleš Stach, jehož přítomnost zejména v obraně byla znát. Vítězství v tomto utkání už nám neuteklo a dalším naším soupeřem před velikonoční přestávkou budou házenkáři Slavie Praha. K bezproblémovému průběhu přispěli značnou měrou i oba pánové rozhodčí, kteří se nedopoustěli chyb a nenechali si do toho od nikoho kecat.
V útoku se vedlo spojkám, zlepšila se i spolupráce s pivotem Hrubým, který patřil tradičně k nejlepším v obraně. Pochvalu zaslouží i oba brankáři a na pravém křídle hrající Knotek. K utkání ještě patří připomenout, že hostům chybělo několik hráčů ze základu, ale s tím my se potýkáme v podstatě celou jarní část soutěže.