Sokol Bělá / muži / články / HK Slavia Hradec Králové - TJ Sokol Bělá 28:31 (10:12)

téma: muži | autor: Švícko | datum: úterý 16.3.2010 | zobrazeno: 1160x

HK Slavia Hradec Králové - TJ Sokol Bělá 28:31 (10:12)

Po prohraném derby v domácím prostředí byl naším dalším soupeřem Hradec Králové.
I přesto, že domácí Slávia je momentálně na chvostu tabulky, tak především v domácím prostředí sehrála velmi vyrovnaná utkání s družstvy z horní poloviny tabulky. Základní sestava Dvořák - Bajtalon, Švec, Mika, Hrubý, Kubíček, Knotek měla od trenéra Bartoně jasné pokyny. Bojovat, hrát rychle dopředu a hlavně si nenechat utéct úvod zápasu....
První poločas byl ve znamení pozorných obran a výborných zákroků brankářů na obou stranách. Nám se okolo 15. minuty povedlo mírně odskočit na 4:7, ale v útoku to pořád "skřípalo". Vázla především spolupráce spojek mezi sebou i s pivotem, ale to je při zranění Aleše Stacha už obehraná písnička.
V úvodu druhé půle předvedl tři úspěšné střely domácí Hracha, na jehož góly odpověděl z levého křídla Bajtalon, který už snad protrhnul střeleckou smůlu (bohužel bude v následujícím utkání chybět). Zrychlili jsme přechod do útoku a proskoky spojek zastavovali domácí hráči jen za cenu faulů, které rozhodčí trestali sedmimetrovými hody. Ve 46. minutě byl stav 16:21 a nic nenasvědčovalo obratu ve vývoji skóre. Pak ovšem přišla sporná situace s time-outem, která nás na několik minut úplně vykolejila (po ověření situace v pravidlech musíme uznat, že rozhodčí v HK rozhodli správně, my jsme protestovali, protože se jednalo o stejnou situaci jako v utkání Bělá - AŠ MB a tam rozhodčí rozhodli přesně naopak). Domácí vycítili šanci a po sérii našich nepřesností v rozehrávce šli v 53. minutě do vedení 23:22. V závěru to bylo velké drama. V 58. minutě svítilo na ukazateli skóre 27:27 a obě družstva sahala po vítězství. Střelci Hradce naštěstí neměli přesnou mušku, zato nám se povedlo proměnit dva rychlé protiútoky a veledůležitou sedmičku za ještě nerozhodnutého stavu. Velmi ceněným vítězstvím 31:28 se nám podařilo v tabulce pravdy vrátit na nulu, kterou budeme hájit v příštím kole doma s Kolínem. Zisk dvou bodů v utkání, do kterého se zapojili všichni hráči z lavičky i oba brankáři, je zasloužený. Pochvalu zaslouží Kubíček, který měl 100% úspěšnost při střelbě sedmiček, ale i zbytek kolektivu za bojovnost v závěru utkání.