Detail utkání ZDE >
Online záznam ZDE >

 
V důležitém domácím utkání proti Mělníku jsme nastupovali s jasným cílem – zvítězit a definitivně potvrdit třetí místo v tabulce. V paměti jsme měli i podzimní vzájemný zápas, kdy jsme na hřišti soupeře zvítězili těsně 26:25, a bylo tak zřejmé, že nás nečeká nic jednoduchého.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, ale od prvních minut bylo patrné, že máme herně navrch. Opírali jsme se o dobrou obranu, ze které jsme dokázali přecházet do rychlých protiútoků. Postupně jsme si začali budovat náskok a s přibývajícím časem jsme byli jistější i v zakončení. Poločasových 20:12 tak odpovídalo průběhu první části.

 
Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem udržet koncentraci a nepolevit v nasazení. Obraz hry se však výrazně nezměnil – nadále jsme byli aktivnější, dobře jsme pracovali v obraně a dařilo se nám diktovat tempo utkání. Za dobrou obranou podala spolehlivý výkon brankářka Bártová. Velkým pozitivem bylo, že jsme si v utkání dokázali vyzkoušet i několik nacvičených herních kombinací, které fungovaly i v zápasovém tempu. 

 
Střelecky se prosadily především Karolína Měšťanová, Vanesa Pecová a Eliška Šilhová, ale pochvalu si zaslouží celý tým. Holky pracovaly s vysokým nasazením, bojovaly jedna za druhou a bylo vidět, že chtějí zápas rozhodnout vlastní aktivitou. Pozitivní je i fakt, že jsme mohli částečně pošetřit starší žákyně, které čekal následující den jejich mistrovský turnaj.

 

Konečné vítězství 37:23 je plně zasloužené a zároveň potvrzuje naše třetí místo v tabulce. Pro tým je to odměna za práci v průběhu celé sezóny. V posledním kole nás čeká venkovní utkání v Ledči, která vede tabulku. Do zápasu půjdeme s cílem podat stejně kvalitní výkon a uvidíme, na co to bude stačit.

 

Děkujeme všem divákům za podporu, rozhodčímu za korektní řízení utkání a soupeřkám z Mělníka za férový zápas.

 

Házené zdar!