Po náročném období, kdy se nám v několika předchozích zápasech příliš nedařilo, jsme do utkání s Baníkem Most nastupovali s jasným cílem – předvést kvalitní výkon a získat důležité body. Tento soupeř nás letos už jednou připravil o postup v Českém poháru, což bylo pro náš tým silnou motivací k odvetě.

Od úvodních minut byla hra velmi vyrovnaná. Soupeř si sice držel mírný náskok, ale kluci dokázali jeho vedení vždy dorovnat a do kabin jsme odcházeli za nerozhodného stavu 17:17. O přestávce jsme si s hráči důkladně rozebrali obrannou činnost, kterou bylo potřeba zlepšit, abychom mohli v druhé půli pomýšlet na vítězství.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu – žádný z týmů se gólově neodtrhl. Teprve v samotném závěru jsme dokázali využít našich šancí, dostali se do vedení, a to už jsme nepustili. Oceňuji zejména rychlý přechod do útoku, na který se dlouhodobě zaměřujeme v tréninku, a díky kterému jsme dokázali skórovat několik jednoduchých branek. Oproti tomu proti postavené obraně soupeře jsme se prosazovali obtížněji, což je oblast, na které musíme dále pracovat.

Obrana jako celek potřebuje ještě zlepšit, na tom budeme v následujících týdnech intenzivně pracovat. Přesto nás těší, že tým ukázal charakter, bojovnost a dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce.

Děkuji všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Těšíme se na vás i v příštích utkáních!

Autor: Jan Myšák