V neděli 18.5.2025 se družstvo starších žaček zúčastnilo předposledního kola středočeské ligy, které se konalo v Kutné Hoře. Tentokrát chyběly Sabolová a Jeřábková, proto tým doplnily ve velkém počtu mladší žákyně. Našimi soupeři byly týmy z Mělníka a Lions Hostivice.
Sokol Bělá x Házená Mělník 22:16 (14:7)
Do úvodního utkání jsme nastupovali proti poslednímu týmu tabulky s mírnými obavami, protože většina děvčat měla v nohách třídenní turnaj v Praze a sobotní turnaj v Turnově. I přesto jsme chtěli bodovat a upevnit si tak naše čtvrté místo v tabulce.
Po vyrovnané úvodní pětiminutovce jsme šňůrou devíti branek prakticky rozhodli o svém vítězství. Dařilo se nám v obraně, za kterou chytala výborně Eliška. Ve druhém poločase jsme mírně polevili, ale i přesto jsme v poklidu dokráčeli k vítězství.
Střelecky se dařilo Eliškám, dobré utkání odehrála i Terka. Musíme zmínit i první kariérní gól Eli. Celkově se nám utkání moc povedlo a celý tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Škoda jen několika neproměněných šancí.
Sokol Bělá x Lions Hostivice 11:24 (5:13)
Do druhého utkání proti lídru tabulky jsme nastupovali s cílem navázat na předchozí povedený výkon a pokusit se oslabeného soupeře zaskočit. Bohužel jsme tentokrát úplně vyhořeli a nebyli jsme Hostivicím důstojným soupeřem.
Úvod utkání se nám celkem podařil, když jsme se soupeřkami drželi krok do páté minuty. Bohužel s přibývajícím časem jsme ztráceli půdu pod nohama. Po několika chybách a neproměněných šancích jsme absolutně rezignovali a zbytek utkání vyloženě odchodili. Náš výkon byl vyloženě ostudný a byl pro nás obrovským zklamáním.
Sestava a branky Bělé: Bártová – Šárogová 1, Strnadová, Klímová 1, Hašulová, Udatná 4/1, Šilhová 12/3, Hrubá 2, Charvátová 1, Malinová 1, Petreková 11
Na turnaji jsme odehráli dvě utkání rozdílné jako den a noc. V prvním jsme hráli opravdu dobře s výborným pohybem. Naopak v tom druhém, to byl jeden z našich nejhorších výkonů v sezóně. Mrzí nás především přístup děvčat, které po několika nezdarech utkání prostě vzdají. Bohužel to není poprvé. Přes velice náročný program většiny holke, jsme splnili cíl, se kterým jsme na turnaj odjížděli. Již příští víkend nás čeká poslední turnaj v sezóně v Hostivicích.
Na závěr děkujeme rodičům za podporu v hledišti a pomoc s dopravou, soupeřům za férovou hru, rozhodčím za jejich výkon. Příště na viděnou v Hostivicích.
Fotogalerie