oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / Rozhovor s Vendulou Poživilovou

téma: ženy | autor: Švícko | datum: úterý 14.12.2021 | zobrazeno: 1049x

Rozhovor s Vendulou Poživilovou

Oslovili jsme s rozhovorem naše dva odchovance, Patrika Stacha a Vendulu Poživilovou, kteří svůj talent rozvinuli poctivostí v tréninku a posunuli se z Bělé pod Bezdězem do většího klubu. Budíž to příkladem pro naše současné dorostence, žáky a žákyně.

Jako první přinášíme rozhovor s naší odchovankyní Vendulou Poživilovou, která momentálně hraje I.ligu žen a I.ligu starších dorostenek.

Jméno: Vendula Poživilová

Post: spojka, křídlo

Datum narození: 27.6.2004

Kluby:

• TJ Sokol Bělá pod Bezdězem
  • TJ Turnov 2. liga staršího dorostu
  • Sokol Písek 1. liga staršího dorostu
  • Lions Hostivice 1. liga žen

Číslo dresu: 83, 23

Záliby, koníčky: fitness, házená

1) Začátek, první trenér ?

S házenou jsem začínala v šesti letech v Bělé pod Bezdězem. Mým prvním trenérem byl Radim Knotek. Házenou hrála i moje mamka a nějakou chvíli i má sestra, takže se nabízelo, že budu v jejich šlépějích pokračovat.

2) Kde momentálně hraješ?

V současné době hraju 1. ligu staršího dorostu za Sokol Písek a 1. ligu žen za Lions Hostivice.

3) Ruka ( pravák, levák ) ?

Levák

4) Ambice, kam bys to chtěla dotáhnout ?

Tak to je v tuto chvíli těžké říct, ale určitě co nejdál a kdyby ne jako hračka, tak bych se chtěla věnovat trenérství.

5) Největší úspěch a zážitek spojený s házenou ?

Mým největším zážitkem je, že jsem dostala možnost zahrát si na Slovensku za Sportovní házenkářské centrum mládeže (SHCM ) na mezinárodním turnaji, ve kterém jsme umístili na druhém místě.

Další rok jsme se s SHCM vydali na Slovinsko na mezinárodní turnaj, na kterém jsme se sice neumístili na medailových příčkách, ale odnesla jsem si z něj spoustu zkušeností.

6) Jak a kdy jsi se dostala do Hostivice + Písku ?

Vlastně ještě před covidovou situací mi bylo nabídnuto, zdali si to chci v Písku zkusit. Poté ze zdravotních a jiných důvodu jsem hrát nemohla, tudíž vlastně až letos jsem přestoupila, kde jsem absolvovala letní přípravu, a to jak s ženami pod vedením Kačky Hromádkové, tak s dorostem. Abych řekla pravdu, tak Hostivice byly takové na rychlo a neplánované. V rámci spolupráce jsme pomáhali jako trenéři na kempu a tam mě oslovili.

7) Láká tě v budoucnu trénování ?

Určitě, příští rok mám v plánu si dělat licenci. A do budoucna by se mi líbilo trénovat a rozvíjet mládež.

8) Co studuješ?

Nyní studuji 3. ročník na Obchodní akademii v Mladé Boleslavi.

9) Oblíbené jídlo, pití ?

Mé nejoblíbenější jídlo jsou špagety a k pití voda.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v kariéře !

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

žádný turnaj nenalezen

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Šídlo Jiří (22)

Chocholouš Jakub (15)

Myšák Jan (27)

Hradiský Lukáš (20)