TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | ženy

 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / ženy / články / Loko České Budějovice : TJ Sokol Bělá p. Bezdězem (29:31)

téma: ženy | autor: Jana | datum: úterý 22.9.2015 | zobrazeno: 1549x

Loko České Budějovice : TJ Sokol Bělá p. Bezdězem (29:31)


V sobotu vyrazily ženy na jih Čech, aby sehrály první ligové utkání v tomto roce. Očekával se těžký zápas, neboť celek Českých Budějovic sestoupil z první ligy. Na zápas jsme odjížděly v mírně oslabené sestavě (chyběly spojky Nevrlá, Křečková, Rejnartová) a s jednou brankářkou. Nicméně jsme chtěly podat co nejlepší výkon a dovézt z jihu první body do tabulky.

 

Ze začátku utkání získávalo domácí družstvo rychle herní a gólovou převahu. Hráčky dokázaly velmi dobře kombinovat, výhodou byla také výška spojek a jejich dobře mířené rány z dálky.
V 6. minutě zápasu však došlo k oslabení domácího týmu, když spojka Kolbů nesmyslně sundala bělskou Kudrnáčovou v trháku na brankovišti a odešla s přímou červenou kartou na tribunu. Náš tým pak postupně začal budějovické hráčky dotahovat, střelecky se dařilo a zlepšily jsme obranu. Poločas skončil 16:15 v náš prospěch.

 

V druhém poločase jsme se snažily hubené vítězství udržet, nicméně se nám dařilo i přes postupující únavu hráček rozdíl branek navyšovat. Zhruba ve 20. minutě druhého poločasu jsme odskočily na rozdíl 6 branek a mnohé z nás hypnotizovaly očima časomíru, aby už byl konec a my o tento náskok nepřišly (jak je bohužel u nás zvykem). Svůj podíl na tomto rozdílu měla jak dobrá obrana a útok našeho týmu, tak neúspěšnost střelby domácích hráček. Ty se snažily využít faktu, že brankářka Niki Nováková je menšího vzrůstu, a jejich cílem bylo vymetat horní rohy branky – což se jim ale nedařilo a v mnoha případech přestřelily bránu. Souhrou těchto „náhod“ se nám podařilo vedení stále držet. Zlom nastal cca ve 27. minutě, kdy budějovické družstvo chytlo snad druhý dech a nám naopak síly docházely. Domácím hráčkám se podařilo stáhnout rozdíl na pouhé dvě branky a trvat poločas byť jen o minutu déle, už by nás měly.

 

Naštěstí se ale hraje „pouze“ 2x30 minut a my jsme mohly po závěrečném hvizdu rozhodčích slavit první body do tabulky, navíc s tak těžkým soupeřem.  Konečný výsledek 31:29 pro Bělou!!

 

Velké uznání za tento zápas si zaslouží brankářka Nikča Nováková, která odchytala skvělé utkání a vzadu nás hodně podržela. 

 

Sestava a branky : Nováková N. – Matějková K. (5), Kotrmanová J. (10), Kuhnová T. (4), Houserová P. (3), Houserová L., Kudrnáčová L. (8), Vodičková K. (1), Babíková Š., Samešová N.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.3.

Holec Jakub (15)

1.3.

Hrib Ivan (53)

3.3.

Kulich Ondřej (31)

3.3.

Piešťanský Adam (21)

9.3.

Fiala Lukáš (13)

10.3.

Vítek Lukáš (21)

25.3.

Heinsch Matyas (15)

26.3.

Heřmanovský Jan (21)

29.3.

Vacek Ondřej (21)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synMinisterstvo Školství, Mládeže a TělovýchovySPS servis a programování strojůKempa handballRadim Vaněk - klempířPRS9 Group s.r.o.Česká obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák