oddíl házené | přípravka

Sokol Bělá / přípravka / články / Podzimní část sezóny přípravky 2019 – 2020 je za námi

téma: přípravka | autor: Roubik | datum: neděle 12.1.2020 | zobrazeno: 1468x

Podzimní část sezóny přípravky 2019 – 2020 je za námi

V letošní sezoně jsme se pustil do trénování našich nejmenších házenkářů. Již předem jsem věděl, že mě nečeká zrovna lehký úkol. Každý sport se přeci neobejde bez těch nejmenších, kteří právě v průběhu své další sportovní kariéry tvoří plnohodnotné fungování a historii svého klubu. Obzvláště v dnešní době chytrých telefonů, tabletů a herních konzolí je čím dál těžší, aby se děti vydali objevovat svět mimo obrazovky, natož je uchvátit sportem, který jim dá do života nejen fyzickou odolnost, spoustu zážitků ale hlavně nerozlučné kamarádství, které stejně jako u mě samotného může být na celý život.

Co mě samotného uklidňovalo, že do toho nejdu sám. V zádech jsem měl na pomoc Sáru Kastnerovou a Lukáše Henteka. Oba jako výborní bývalí aktivní hráči mi zaručovali, že se dětem dostane toho nejlepšího zázemí, což se v průběhu podzimní části potvrdilo. Sára i přes velké vytížení  ve škole nevynechala ani jeden trénink a turnaj. Lukáš, i když se nemohl přes své pracovní povinnosti častěji zapojit jak do tréninků tak do turnajů tak obstál v roli perfektního konzultanta. Za to jim oběma patří z mé strany velké poděkování. A teď zpátky k tréninkům, dětem a turnajům……

Družstvo nám předalo skvělé trenérské duo Hrubý, Müller. Takže laťka byla vysoko. Na začátku září náš tým tvořilo 14 dětí. Postupem času došlo k určitým poklesům ale i velkému nárůstu dětí a náš tým teď tvoří 22 stalých hráčů.  Jen doufáme, že se tento počet nebude snižovat ale stále poroste a uděláme pro to úplné maximum. Tým je tvořen z chlapců i dívek různých věků, od školky až po 3. Třídu ZŠ, plus se u nás ještě zapojují hráči z vyšší kategorie MINIŽÁKŮ, kteří věkově patří ještě do přípravky, ale již trénují se staršími dětmi by mohli rozvíjet nadále svůj házenkářský um.

Naše tréninkové jednotky se tak úplně nezaměřují na samostatnou klasickou ,,šestkovou´´ hru házené, jako spíše na celkový rozvoj dětské koordinace. S tím rozdílem, že místo kopaní do míče je pak učíme jak správně házet a  házenou 4+1. V naší kategorii se nehraje na skóre a na to kdo bude nejlepší ve střeleckých tabulkách, ale na to, aby děti věděli jak se pohybovat po hřišti, spolupracovat s ostatními dětmi a jak poručit  tělu a všem svalům jak to dělat vše správně.

V podzimní části jsme absolvovali postupně čtyři mistrovské turnaje (Bělá, Kolín, Kutná Hora a Mělník) a jeden turnaj navíc v Liberci.  Do všech turnajů a zápasů jsme se snažili zapojit všechny děti, které chodí poctivě trénovat. I když to nebyl zrovna lehký úkol, myslíme, že jsme nikoho neošidili a na všechny hráče se dostalo. Ani na jednom ze všech pěti turnajů jsme nezůstali pozadu a všechny děti ze sebe vymáčkli to nejlepší a všem ukázali, že je v nich velký potenciál.

Po polovině soutěže můžu společně s oběma trenéry konstatovat naprostou spokojenost s tím, jak se děti snaží a dokážou fungovat jako celek, jako jeden tým. I když se ne vždy ve všem daří a občas se musí lehce zasáhnout do dění mezi dětmi, snažíme se jim dát to nejlepší.

Za všechno jejich dosavadní snažení byli děti odměněny na posledním tréninku v kalendářním roce malou medailí za jejich dosavadní házenkářské úspěchy. Na tomto tréninky poměřili síly i s odvážnými

rodiči, kteří s nimi absolvovali celou tréninkovou jednotku a na závěr jsme si udělali malé posezení v hale.

Za trenéry a družstvo přípravky Jiří Roubal

27.4. | 09:00