Sokol Bělá / minižáci / články / Turnaj minižáků 6+1 v Úvalech - 3.4.2022

téma: minižáci | autor: Hrubas | datum: pondělí 4.4.2022 | zobrazeno: 499x

Turnaj minižáků 6+1 v Úvalech - 3.4.2022

Sestava MINI Sokol Bělá na turnaji v Úvalech

V rámci přechodu minižactva na velkou házenou jsme se přihlásili do soutěže SKSH mini 6+1. V Úvalech to byl pro nás první ze série těchto turnajů. Našimi soupeři byli: Kutná Hora, domácí Úvaly a Poděbrady. Hrálo se každý s každým 2x10 minut bez počítání skóre.

V úvodním zápase nám s Kutnou Horou dělal velké problémy míč, na který jsme si nezvykli za celý první poločas. Připomínal hopík a jeho zkrocení nám dělalo obrovské problémy. Snaha o driblink vypadala komicky a vedla ke ztrátě mnoha míčů, čehož soupeř dokázal využít a trestat brankami. Druhý poločas už nám míč tolik problémů nedělal a hra vypadala z naší strany lépe. Soupeři jsme se navíc vyrovnali jak pohybem, tak  střelecky. V brance nás podržel Lukáš Sotona výbornými zákroky.

S dobrým pocitem z druhého poločasu proti Kutné Hoře jsme vstupovali do zápasu s domácími Úvaly. Po pár minutách pro nás přišel velký šok a vystřízlivění. Domácím jsme nestačili pohybem, rychlostí, kombinací ani nasazením. Naše obrana nebyla prakticky žádná a připomínala den otevřených dveří. V útočné fázi jsme si nedokázali přihrát ani přejít soupeře jeden na jednoho. O poločase musel přijít fén. I přes menší zlepšení se nám nepovedl ani druhý poločas.

Do posledního zápasu s Poděbrady jsme se snažili děti pozitivně namotivovat. Dobrým pohybem a kombinací jsme se dostávali často do zakončení, ale nepřesná střelba nás připravila o více vstřelených branek. V obranné činnosti přišlo také zlepšení. Dařilo se nám narušovat útočnou fázi soupeře již v zárodku a soupeře jsme nepouštěli do častého zakončení jako v předchozím zápase. V brance nás podrželi Šenky a Vítek. Čeká nás hodně práce a jako měřítko nám bude sloužit další měření sil s Úvaly.

Sestava, branky: Denisa Schneiderová, Lenka Jeřábková, Vítek Drašnar 3, Petr Hanes, Terka Hrubá 6, Klárka Udatná,  Mates Machart, Aneta Smékalová, Zuzka Austová 4, Tomáš Sluka 4, Lucka Charvátová.

Závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům za pěkné dopoledne, soupeřům za hru fair-play. Technickým službám za pomoc s dopravou a manželům Schneiderovým za domácí muffiny, které nám napekli a přivezli na turnaj.