oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Mistrovský turnaj v Bělé - 21.4.2023

téma: mladší žáci | autor: Hrubas | datum: úterý 25.4.2023 | zobrazeno: 283x

Mistrovský turnaj v Bělé - 21.4.2023

V sobotu 22.4. jsme pořádali 3. jarní kolo mistrovských turnajů mladšího žactva. V týdnu se odhlásilo družstvo Turnova a muselo dojít k přelosování turnaje. Našimi soupeři byli Vršovice A, Vršovice B, Úvaly B a Kostelec nad Labem. Hrací doba utkání je 2 x 15 minut.

V prvním utkání proti dívkám z Vršovic jsem postavili děvčata, které doplnili Tříška a brankář Nguyen. Bohužel chyběla Sabolová.

Po vyrovnaném úvodu utkání se postupem času začala projevovat větší fyzická vyspělost soupeřek, které měly navrch především v obraně, přes kterou jsme se těžko prosazovali. Když už jsme se dokázali prosadit, tak jsme bohužel  často neproměnili vyloženou šanci.
Pochvalu zaslouží všichni za nasazení a bojovnost, potěšující byla zlepšená práce v obraně.

Sestava a branky:

Tomáš Nguyen, Eliška Šilhová 3, Lucka Šárogová 1, Lenka Jeřábková, Naty Najmanová, Zuzka Austová 1, Lucka Charvátová, Terka Hrubá 2, Honza Tříska 6.

V druhém utkání proti Úvalům jsme předvedli náš nejlepší výkon na turnaji. Dařilo se nám v obraně, kde jsme k soupeři včas přistupovali a nepouštěli ho až na pár výjimek do brankových příležitostí. V útoku jsme se gólově prosazovali, povedlo se nám několik kombinačních i individuálních akcí. Byla to celkem z naší strany pohledná házená. V brance se dařilo Tomáši Nguyenovi.

Třetí zápas proti Vršovicím A už nám tolik radosti jako proti Úvalům nepřinesl. V prvním poločase se nám dařilo držet se soupeřem krok, ale ve druhém už nám soupeř gólově odskočil. Sice jsme se dokázali prosadit a překonat obranu soupeře, ale bohužel jsme trefovali brankaře nebo netrefili branku.

Utkání proti Kostelci byl už takový náš klasický poslední zápas na turnaji. Hráli jsme bez pohybu a nasazení a vypadalo to po prvním poločase na debakl. V druhém poločase jsme se nakonec dokázali zmáčknout, zlepšili pohyb, bojovali a začali jsme se prosazovat střelecky.

Tomáš Nguyen, Vítek Drašnar 1, Nikolas Tom, Tomáš Kubíček, Tomáš Sluka 5, Zuzka Austová 4, Petr Hanes, Vojta Šenkýř, Matyáš Müller 4, Alex Mašek 4, Honza Tříska 2, Honza Tom 14, Lucka Charvátová, Šimon Vávra.

Turnaj nám ukázal zlepšení v obraně, které se v poslední době na trénincích hodně věnujeme. Budeme se jí dále věnovat a vylepšovat. Musíme se ještě zaměřit více na střelbu a prosazování hráče jeden na jednoho.

Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům za podporu, Standovi Švecovi, Karlu Krouskému a starším žačkám za pomoc u stolku. Vaškovi Renzovi a jeho týmu za občerstvení po celou dobu turnaje.