oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 8. kolo SL starších žáků - turnaj Zruč n. S. 19.3. 2023

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: středa 22.3.2023 | zobrazeno: 368x

8. kolo SL starších žáků - turnaj Zruč n. S. 19.3. 2023

V neděli 19.3. jsme rozehráli jarní část mistrovských turnajů starších žáků třemi zápasy ve Zruči nad Sázavou. Čekaly nás konfrontace s nejlepšími týmy soutěže, domácí Zručí, Sokolem Vršovice a účastníkem letošního ročníku žákovské ligy Hostivicí. Několik hodin před odjezdem opět přišly nějaké omluvenky typu „nějak mě něco bolí, nějak mi není dobře, asi nepojedu“, s tím nic nenaděláme, to už je takový místní folklor… Na turnaj jsme odcestovali díky doplnění týmu staršími žákyněmi a mladším žákem v sestavě deseti hráčů. I když jsme to měli ze všech účastníků nejdál, tak jsme pro nás překvapivě hráli první utkání turnaje. Po dvouhodinové pauze nás čekaly dva zápasy za sebou. Zápasy na mistrovských turnajích starších žáků se hrají 2x 20 minut.

Sestava: Tomáš Hurta – Vít Holec, Patrik Loukotka, Lukáš Hríb, Kuba Krbeček, Vašek Krejčík, Tomáš Sluka, Kája Měšťanová, Vanesa Pecová, Aneta Hrdličková

Sokol Bělá x Zruč 13:34 ( 4:19 )

Loukotka 4, Holec 3, Krbeček 2, Hríb 1, Pecová 1, Hrdličková 1, Měšťanová 1

V prvním utkání turnaje z nás převážně mladší žáci v týmu Zruče udělali trhací kalendář. Vytáhli to osobně na naše spojky chvílemi až na naší polovinu a nedokázali jsme si s tím vůbec poradit. Většina působila ospale, hráči jakoby zapomněli na základní princip hry  „nahraj a běž“ .

Sokol Bělá x Hostivice 14:29 ( 10:8 )

Loukotka 5, Hríb 4, Holec 3, Krbeček 1, Pecová 1

Druhý zápas nás čekala Hostivice. První poločas proti nám nastoupili hráči širšího kádru, které jsme dokázali přehrát 10:8. Do druhého poločasu na nás vlétla základní sestava soupeře, která neponechala nic náhodě a otočila vývoj skóre na konečných 14:29. Tentokrát jsme si zahráli proti obraně 3:3.

Sokol Bělá x Sokol Vršovice 17:19 ( 5:8 )

Loukotka 5, Pecová 5, Krbeček 4, Krejčík 1, Sluka 1, Měšťanová 1

Po desetiminutové pauze nás čekalo poslední utkání se Sokolem Vršovice.  My jsme měli v nohách o zápas víc než soupeř, od začátku to bylo na našem tempu znát. K velkému překvapení všech to bylo od začátku do konce vyrovnané utkání, k zisku bodů nám chybělo málo. Na poctivou obranu 0:6 jsme se často dostávali do pasivity, prosadit se dokázali akorát Patrik Loukotka, Kuba Krbeček a Vanesa Pecová, v brance čaroval Tomáš Hurta, který pochytal to co měl + spoustu náskoků ze šestky.

Vzhledem k sestavě jsme na turnaj odjížděli s ambicemi zúčastnit se, bojovat a neudělat ostudu. Vyjma prvního zápasu, po kterém proběhl v šatně trenérův monolog,  to pro mě bylo příjemné překvapení, hráči tam nechali všechno. Výsledkově to navíc, s těmito soupeři a v naší sestavě, nestačilo. Ještěm měsíc bude mimo hru nejlepší střelec Robin Dubec, Vojta Hentek má ruku v sádře, u některých záleži, jak se vyspí…. Z mladších žáků tentokrát vyrazil jen Tomáš Sluka.

Pochvala všem hráčům za bojovnost a poděkování starším žákyním, bez jejich pomoci bychom na turnaj neodcestovali.

Děkujeme Technickým službám města za dopravu na turnaj.

Tabulku a statistiky soutěže najdete ZDE.

Další turnaj: 1.4. Bělá pod Bezdězem ( Bělá x Poděbrady, Bělá x Úvaly B )