oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 5. kolo SL starších žáků - turnaj Kutná Hora 6.11. 2022

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: pondělí 7.11.2022 | zobrazeno: 412x

5. kolo SL starších žáků - turnaj Kutná Hora 6.11. 2022

Zápasy 5. kola soutěže starších žáků jsme odehráli v Kutné Hoře. Postupně jsme se utkali s Kolínem a Příbramí. Na marodce je stále Vašek Koštejn, omluvil se Vašek Krejčík. „Omlátit“ se a sbírat zkušenosti s námi tak vyrazili 3 mladší žáci Matyáš Müller, Honza Tom a Tomáš Sluka.

Další turnaje 5.kola se hrály v Úvalech a v Mělníku.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů: TJ Sokol Bělá pod Bezdězem, Házená Mělník, Házená Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, Jiskra Zruč nad Sázavou, Lions Hostivice, SK Hudlice, , Sokol Úvaly A + B, Sokol Vršovice, Sparta Kutná Hora, Sparta Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V podzimní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání, v jednom kole pouze 1 utkání,  s hrací dobou 2x 20 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 13 utkání. Zápasy s týmem SK Hudlice jsou mimo soutěž.

Sestava: Hurta - Dubec, Loukotka, Erben, Hríb, Krbeček, Tom, Hentek, Müller, Sluka, Cibrík

Sokol Bělá x Kolín 17:18 ( 10:9 )

1:0, 4:3, 5:6, 8:8, 12:11, 13:14, 15:17, 17:17, 17:18

Hurta 33% - Loukotka 12 střel/8 gólů-1 gól ze sedmičky, Dubec 14/6, Erben 10/2, Krbeček 3/1, Hríb 3/0, Tom 2/0, Hentek 1/0, Müller 1/0, Sluka 1/0

Nastoupili proti nám vyšší hráči, s obranou 0+6. Pro kluky bylo těžké se prosadit, přesto jsme měli a mohli minimálně remizovat. Některé opory nepodaly optimální výkon, zahodili jsme spoustu šancí ( střely z brankoviště mimo zařízení ).

Sokol Bělá x Příbram 23:21 ( 16:10 )

4:0, 8:2, 11:4, 16:10, 19:17, 20:21, 23:21

Hurta 35% - Dubec 9/6, Erben 12/6, Loukotka 8/5, Hríb 4/3, Krbeček 3/2, Tom 2/1, Muůler 2/0, Sluka 1/0

Před utkáním jsem kluky varoval před podceněním soupeře, což se druhý poločas stalo. Příbram otočila vývoj utkání, výhru jsme vybojovali v samotném závěru hlavně díky výborným zákrokům Tomáše Hurty, který nás v tomto utkání hodně podržel.

Výsledkově i herně to bylo za očekáváním. Jeli jsme pro dvě výhry, máme jen jednu, a to hlavně díky individuálnímu výkonu brankáře. V obraně to nebylo tak špatné, ale v útoku se nám v obou utkáních nedařilo střelecky. Po celý turnaj nám chyběl pohyb s míčem a bez míče. Pochopil bych to ve druhém poločase 2. utkání, ale od 1. minuty turnaje v útoku 5 hráčů stálo a koukalo na hráče s míčem, který začínal akci ze stoje. To je za mě špatně a nedaří se mi tohle kluky odnaučit. Ve druhém utkání se zvednuli Tomáš Hurta s Pepou Erbenem, herně turnaj odtáhli leváci Patrik Loukotka s Robinem Dubcem, na rozehrávce Lukáš Hríb. Kuba Krbeček má v pivotu velký potenciál, musíme „odpustit páru“, aby nebyl tak přemotivovaný.  Mladší žáci nekazili a vedli si dobře, Honza Tom přidal do statistik další zásah. To se nám příští sezónu vrátí.

Do konce podzimní části nás čekají 3 zápasy s těmi nejlepšími. V Sedlčanech se utkáme s Kutnou Horou a Hostivicí, sezónu zakončíme zápasem v Úvalech s místním „áčkem“.

Poděkovaní Fančovi Müllerovi, který si vzal na starost mladší žáky a s klidem sobě vlastním do toho vstupoval při chvilkách trenérovi prchlivosti :o). S  dopravou nám pomohla Denisa šalomová Henteková, děkujeme.