oddíl házené | starší žáci

Sokol Bělá / starší žáci / články / Středočeská liga starších žáků - 3.kolo 26.9. Bělá pod Bezdězem

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: úterý 29.9.2020 | zobrazeno: 202x

Středočeská liga starších žáků - 3.kolo 26.9. Bělá pod Bezdězem

V sobotu 26.9. jsme pořádali jeden z turnajů 3.kola středočeské ligy starších žáků. Postupně jsme se utkali s Mělníkem, s Úvaly A a v dohrávce 2.kola se Zručí.

Sestava: Kerbl, Kettner, Heinsch, Šídlo, Ziemba, Koleška, Chocholouš, Fiala, Loukotka, J.Holec

TJ Sokol Bělá - Házená Mělník 21:18 ( 11:7 )

Podrobnosti z utkání ZDE.

TJ Sokol Bělá - TJ Sokol Úvaly A 24:30 ( 10:17 )

Podrobnosti z utkání ZDE.

TJ Sokol Bělá - Jiskra Zruč 15:20 ( 10:10 )

Podrobnosti z tukání ZDE.

První polovinu turnaje jsme odehráli špatně, v utkání s Mělníkem byl tradiční "syndrom 1.zápasu ", nedařilo se  brankářům, nakonec jsme soupeře přestříleli a brali 2 body za výhru 21:18.

Vstup do utkání s Úvaly se nám vůbec nepodařil, kluci měli v hlavách ze soupeře velký respekt, v 8.minutě byl stav 8:1 a bylo to zralé na „ručník do ringu“. Poté jsme zlepšili pohyb a hlavně začali bojovat, stáhli vývoj utkání až na -4 góly, ale soupeř si s přehledem pohlídal výhru 24:30.

Dohrávka 2.kola se Zručí, která na turnaji porazila Úvaly A, se nám celkově vydařila. Po vyrovnáném poločase 10:10 přeřadily opory hostů na rychlejší stupeň a Zruč nám rychle odskočila na 10:15. Po gólech J.Holce a Ziemby jsme se vrátili zpátky do zápasu (13:15), ale opět jsme zase několikrát soupeři „namazali“ špatnou přihrávkou míč, což hosté dokázali potrestat a radovali se z výhry 15:20.

Turnaj byl pro nás lekcí z obrany 3+3, kterou mají Úvaly a Zruč propracovanou a momentálně jsou „o parník“ před námi. Kluci měli problémy s pohybem bez míče, v útoku 6 hráčů stálo a z toho plynuly technické chyby v podobě zkažených přihrávek. Tohle jsme v zápasech s Úvaly a se Zručí udělali snad 20x ( nahrávka do rukou soupeře). Turnaj byl silně obsazený, zápasy s Úvaly a se Zručí nám ukázaly propracovanou obranu 3:3, kterou kluci teprve poznávají, ale určitě v ní budeme tuhle sezónu pokračovat. Při této obraně brání velký prostor křídla, kde máme mladší žáky, ale kluci se toho nezalekli a bránili i o několik hlav větší soupeře. Proti této obraně nemůžeme hrát staticky bez náběhů do prostoru, tohle bohužel ještě hráči nepochopili a často se dostávají do situací, kdy nemají komu nahrát. Od 2.zápasu ukázal velký potenciál na střední spojce Tadeáš Ziemba, který byl naším nejlepším hráčem na turnaji. Vysoké spojky Šídlo s Heinschem si odehrály svoje, ale mají určitě na víc ! Mladší žáci Fiala s Loukotkou měli v této kategorii premiéru, Lukáš okořenil 1.start gólem, Patrik se v obraně nezalekl ani o 2 hlavy větších protihráčů. Kerbl v bráně se zlepšoval každým zápasem, proti Zruči předvedl parádní výkon. Kuba Holec zatím nedostává do pivota moc přihrávek, ale do zakončení se dostal v rychlém útoku, který několikrát úspěšně zakončil. Pokud dostane míč na brankoviště, tak se většinou dokáže otočit do vyložené šance. Oproti poslednímu turnaji se zlepšil Koleška, který proti Mělníku vstřelil důležité góly. Filip Kettner plní roli univerzála, tentokrát dostal prostor jako druhý brankář.

Výsledkovým cílem je skončit do 5.místa a zahrát si kvalitní turnaj o postup do žákovské ligy.

Nominaci do širšího krajského výběru starších žáků od Martina Dohnala dostali Heinsch, Šídlo a Ziemba, 1.společného tréninku 29.9. ve Zruči se zúčastnili Heinsch a Ziemba.

Další program: 3.10. Hostivice – Bělá ( v Mělníku )

Rodičům děkujeme za podporu v hledišti !

Komplet výsledky středočeské ligy starších žáků najdete ZDE. ( v menu tým dejte "všechny" ).

Fotky z turnaje najdete ZDE.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

HC Kolín

Kolín

TJ Sparta Kutná Hora