TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Anna Vrabcová rozená Nýdrlová

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 2718x

Sportovní medailon: Anna Vrabcová rozená Nýdrlová

Anna Vrabcová rozená Nýdrlová 


Narozena: 16.4.1926 v Bělé

Otec: František Nýdrle, nar. 3.8.1895, vyučen řezníkem, zaměstnán jako městský strážný v Bělé, po roce 1946 jako majitel řeznictví v Klášterské ulici.

Matka: Marie Nýdrlová rozená Hofrichterová, nar. 20.8.1898 v Turnově, zaměstnána jako služebná na zámku hraběte Waldsteina v Bělé.

Sestra: Marie Hloušková rozená Nýdrlová, nar. 5.6.1922, zaměstnána jako skladnice.

Bratr: Jan Nýdrle, nar. 22.12.1923, bytem v Doksech, vedoucí stavebního odboru MěNV tamtéž.

Manžel: Karel Vrabec, nar. 27.9.1922 v Bělé, vyučen u firmy Lízner v MB jako automechanik, později zaměstnán ve Stavostroji v Bělé jako mistr, později v AZNP Bělá jako plánovač.

 

Anna Vrabcová vychodila měšťanskou školu v Bělé. Jejími učiteli byli Matějka, Kotrlíková a další. Vyučila se prodavačkou u Eichlerů, chodila do pokračovací školy. Později odešla do Zlína k firmě Baťa, kde absolvovala tři kurzy. Stala se opět prodavačkou, tentokrát v Ml. Boleslavi. V roce 1946 nastoupila ve firmě Stavostroj v Bělé jako úřednice. Skončila v samoobsluze v Bělé.

Za První republiky byla členkou Sokola v Bělé a hrála výborně stolní tenis. Jejím koníčkem se však stala česká házená. Za Protektorátu byla velkým talentem a vůdčí osobností. Jejími spoluhráčkami byly brankářky Somerová, Kamlerová a hráčky Fomáčková, sestry Červinkovi, Neumanová, Stárková, Kunová, Hrdinová, Semecká a později boleslavská Sedmiková. Bylo jich daleko více, protože za okupace byl sport jediným pobavením. Hráli se oblastní zápasy mistrovské s družstvy Slavoj MB, Bakov, Mšeno, Malá Bělá, Řepov. Skončily vždy za Slavojem, kde kralovala Marta Pokorová. Po okupaci byla zakladatelkou mezinárodní ženské házené v Bělé. Zde se po odchodu bývalých hráček sestava změnila. Objevily se nové tváře. V brance Kotlářová a hráčky Hrdinová, Hanousková, Rajtrová, Jirdásková, Pešlová a další. Její rodina byla celá sportovně založená. Muž a syn hráli kopanou za SK Bělá, vnuk byl vyhlášen jako nejlepší hráč futsalu v ČR. Nyní hraje kopanou v Bělé. Její bratr Jan Nýdrle byl též vynikajícím hráčem kopané. Nejprve v SK Bělá a později v Aston Vile MB. Byl nominován do kádru tehdejších „Lvíčat“ Československa.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

7.10.

Roubal Jiří (29)

13.10.

Renza Václav (44)

17.10.

Švec Stanislav (45)

22.10.

Smejkal Josef (23)

23.10.

Kerbl Vojtěch (14)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synMinisterstvo Školství, Mládeže a TělovýchovySPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířPRS 9 s.r.o.Česká obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák