oddíl házené

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1715x

Sportovní medailon: Václav Šafránek

Václav Šafránek

Václav Šafránek se narodil roku 1923 v Bělé pod Bezdězem. Otec Václav Šafránek povoláním štábní strážmistr četnictva v Bělé p. B. Matka Františka Šafránková zaměstnána u fy Severka v Bělé p. B. Oba bytem v Bělé p. B. náměstí čp.159.
Bratr Josef zaměstnán na ONV Česká Lípa, zemřel v roce 29.5.1986. Manželka se jmenovala Květa Šafránková roz. Slunečková.
Václav Šafránek měl tři ročníky měšťanské školy v Bělé p. B. a tři ročníky vojenského gymnázia v Moravské Třebové, v mobilizaci přešel do dvouleté veřejné obchodní školy v Mladé Boleslavi. Po absolvování nastoupil u fy K. C. Menzel v papírnách v Bělé p. B. jako úředník.
Byl vynikajícím sportovním talentem. Mimo házené vynikal v kopané, lehké atletice, a v zimě i v hokeji. V házené byl mimořádně vybaven technicky a zároveň patřil k nejlepším střelcům. Měl velmi jisté “zadovky“, které naprosto suverénně proměňoval.
Protože se házená hrála tradičně v neděli od 10.30 hodin, často odpoledne odjížděl na kole na utkání v kopané do vzdálenějších vesnic např. Krp, Kropáčovi Vrutice, Skalska, Mšena, nejblíže do Bakova nad Jizerou, Čisté, Hrdlořez, Bukovna, Debře a Kosmonos. V lehké atletice skákal skok vysoký. Volejbal i lední hokej hrál rekreačně. Nejen sport byl jeho koníček. Hrál i divadlo v souboru Mladých v Ochotnické jednotě.
Po okupaci odešel v rámci osídlení do Doks u Máchova jezera. Zde byl zaměstnán v komunálních službách jako ředitel.
Zemřel v 50 letech dne 18.2.1973.

První vydání medailonku: 26.3.2007 - autor Jiří Bartoň

Na Slavoji Mladá Boleslav v roce 1944: zleva Fadrhonc Jaroslav, Cehák Jiří, Šafránek Václav, Václava Vladimír, Jelínek František, Kamler František a Šanda Miroslav.Václav Šafránek v čele družstva Sokola Bělá p.B. vbíhá jako první na hřiště v Bukovně v roce 1943.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

žádný turnaj nenalezen

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Roubal Jiří (29)

Renza Václav (44)

Švec Stanislav (45)

Smejkal Josef (23)