TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Václav Šafránek

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1715x

Sportovní medailon: Václav Šafránek

Václav Šafránek 


Václav Šafránek se narodil roku 1923 v Bělé pod Bezdězem. Otec Václav Šafránek povoláním štábní strážmistr četnictva v Bělé p. B. Matka Františka Šafránková zaměstnána u fy Severka v Bělé p. B. Oba bytem v Bělé p. B. náměstí čp.159.
Bratr Josef zaměstnán na ONV Česká Lípa, zemřel v roce 29.5.1986. Manželka se jmenovala Květa Šafránková roz. Slunečková.
Václav Šafránek měl tři ročníky měšťanské školy v Bělé p. B. a tři ročníky vojenského gymnázia v Moravské Třebové, v mobilizaci přešel do dvouleté veřejné obchodní školy v Mladé Boleslavi. Po absolvování nastoupil u fy K. C. Menzel v papírnách v Bělé p. B. jako úředník.
Byl vynikajícím sportovním talentem. Mimo házené vynikal v kopané, lehké atletice, a v zimě i v hokeji. V házené byl mimořádně vybaven technicky a zároveň patřil k nejlepším střelcům. Měl velmi jisté “zadovky“, které naprosto suverénně proměňoval.
Protože se házená hrála tradičně v neděli od 10.30 hodin, často odpoledne odjížděl na kole na utkání v kopané do vzdálenějších vesnic např. Krp, Kropáčovi Vrutice, Skalska, Mšena, nejblíže do Bakova nad Jizerou, Čisté, Hrdlořez, Bukovna, Debře a Kosmonos. V lehké atletice skákal skok vysoký. Volejbal i lední hokej hrál rekreačně. Nejen sport byl jeho koníček. Hrál i divadlo v souboru Mladých v Ochotnické jednotě.
Po okupaci odešel v rámci osídlení do Doks u Máchova jezera. Zde byl zaměstnán v komunálních službách jako ředitel.
Zemřel v 50 letech dne 18.2.1973.

 

První vydání medailonku: 26.3.2007 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Na Slavoji Mladá Boleslav v roce 1944: zleva Fadrhonc Jaroslav, Cehák Jiří, Šafránek Václav, Václava Vladimír, Jelínek František, Kamler František a Šanda Miroslav.Václav Šafránek v čele družstva Sokola Bělá p.B. vbíhá jako první na hřiště v Bukovně v roce 1943.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

7.10.

Roubal Jiří (29)

13.10.

Renza Václav (44)

17.10.

Švec Stanislav (45)

22.10.

Smejkal Josef (23)

23.10.

Kerbl Vojtěch (14)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synMinisterstvo Školství, Mládeže a TělovýchovySPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířPRS 9 s.r.o.Česká obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák