oddíl házené

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 2206x

Sportovní medailon: Václav Ježek

Václav Ježek

Narozen: 7.6.1925 v Bělé p. B.
Manželka: Jarmila Ježková rozená Svobodová, nar.7.1.1922
synové: Vladimír a Jan

Václav Ježek se narodil v Bělé pod Bezdězem, kde vychodil Měšťanskou školu a poté vystudoval gymnázium v Mladé Boleslavi.
Otec byl zaměstnán jako tkadlec, matka v papírnách. Po uzavření tkalcovny Noe Stross v Bělé pod Bezdězem odešla celá rodina na práci do Rumunska, odkud se vrátili z národnostních důvodů do vlasti.
Po okupaci se Václav vyučil ve sklárnách v Bělé pod Bezdězem u fy A.Louša a ing.Haida, jako brusič skla. Po znárodnění v roce 1948 nastoupil na ONV Doksy jako úředník sociálního a důchodového zabezpečení. Hrával kopanou, ale ze zdravotních musel aktivního sportu zanechat. Jeho bratr Jaroslav hrával házenou a Václavovi se hra zalíbila. Seznámil se s pravidly a teorií hry a převzal po bývalém trenérovi Jaroslavu Tyšerovi jeho místo. To bylo v roce 1955. Byl důsledným sledovatelem jak po stránce technické, tak i po statistické. Zúčastňoval se všech tréninků a sledoval kvalitu provádění. Byl nesmlouvavý a dovedl vždy obhájit své počínání. Za jeho trenérského čtrnáctiletého působení se hrála v Bělé p.B. vždy 2.liga. Byl po celou dobu ve výboru házené a byl jeho platným členem.
Neočekávaně zemřel 15.4.1969.

První vydání medailonku: 22.9.2007 - autor Jiří Bartoň

Václav Ježek na hřišti za sokolovnou, tentokrát na druhé straně než při kaučování utkání – přihlíží utkání mládeže.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

žádný turnaj nenalezen

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Hofta Jiří (35)

Netrval Petr (53)

Koleška Richard (14)

Brisuda Mikuláš (21)