TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jaroslav Tyšer

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 2478x

Sportovní medailon: Jaroslav Tyšer

Jaroslav Tyšer 


Narozen: 21.2.1910 v Bělé pod Bezdězem.
Manželka: Vlasta Tyšerová roz.Kameníková, 20.5.1914
Synové: Jaroslav 1931, Ladislav 1933, Zdeněk 1935

Jaroslav Tyšer vychodil měšťanskou školu v Bělé pod Bezdězem a byl zaměstnán jako asfaltér u fy K. C. Menzel - papírny v Bělé p. B. Byl všestranným sportovcem, zvláště se závodně věnoval české házené a kopané. V házené byli jeho spoluhráči učitel Jaroslav Muller zvaný „Bělský“, Maňásek, Hauser, Treybal, Šulc, Břešťovský a Moucha. Byl vynikajícím útočníkem a jeden z prvních, kteří v Bělé použili střelbu“zadovkou“! Hrál až do doby výměny generací v české házené. Ta skončila po druhé světové válce a většina odešla k osídlení pohraničí. V roce 1953 zaujal místo prvního trenéra mezinárodní házené, které se utvořilo po shlédnutí ukázkové hry v Liberci a Praze. Družstvo tvořili: trenér Jaroslav Tyšer a hráči: Cehák, Šanda, Kamler, bratři Šafránkové, Hrdina, Tošovský, Václava, Venclák, JUDr. Bartoš, Jelínek, Chrtek, Ježek Jaroslav. S tímto družstvem vyhrál kvalifikaci a postup do moravské skupiny v roce 1954. Mužstvo zde však setrvalo pouze 1 rok a sestoupilo do 2. ligy. Po onemocnění Jaroslava Tyšera převzal družstvo Václav Ježek. Mimo házené se Jaroslav Tyšer věnoval ještě závodně kopané v S.K. Bělá p. B. V této hře také vynikal a jeho talent se uplatňoval proti družstvům Bakova, Debře, Čisté, Hrdlořez. Jeho působení skončilo před okupací i v tomto sportu, přesto však pracoval ve výboru oddílu kopané. Své syny vedl ke sportu. Nejstarší hrál jako žák házenou i kopanou, ve VZS hrál u „modráků“ v Žebráku kopanou v divizi a po skončení voj. služby divizi v Dynamu Doksy spolu s Nýderlem, bratry Šafránkovými, Tamchynou, Myškou a dalšími. Ladislav hrál házenou v Bělé a Zdeněk za SK Bělá kopanou. Všichni měli doma dobré zázemí a přispěli dík otci bělskému sportu k jeho bohaté činnosti.
Jaroslav Tyšer zemřel 9.2.1971

 

První vydání medailonku: 6.11.2008 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Foto asi rok 1932(1933): Moucha Antonín, brankář Šulc Bohuslav, Sommer Jiří, Novotný Jiří, Trejbal Gustav, Tyšer Jaroslav, Břešťovský a Novák Josef.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

7.10.

Roubal Jiří (29)

13.10.

Renza Václav (44)

17.10.

Švec Stanislav (45)

22.10.

Smejkal Josef (23)

23.10.

Kerbl Vojtěch (14)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synMinisterstvo Školství, Mládeže a TělovýchovySPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířPRS 9 s.r.o.Česká obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák