TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jaroslav Fídler

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 2873x

Sportovní medailon: Jaroslav Fídler

Jaroslav Fídler 


Narozen: 24.9.1931 v Bělé pod Bezdězem.
Otec: Jatroslav Fídler 3.2.1903, řidič autobusu
Matka: Helena Fídlerová roz.Kunčíková, 2.4.1908, úřednice MNV v Bělé p.B.
Sestra: Jana Šránková 27.9.1938, zdravotní sestra OÚNZ v Bělé p.B.
Manželka: Jaroslava Fídlerová roz.Šrajerová, kuchařka
Syn: Jiří Fídler 46 let
Vnuci: Jiří 22 let a Jan 18 let

Jaroslav Fídler se narodil 24.9.1931 v Bělé pod Bezdězem. Vychodil měšťanskou školu v Bělé pod Bezdězem kde na něj měl z učitelů největší vliv Mánek a Matějka. Vyučil se zámečníkem a vychodil Vyšší průmyslovou školu v Mladé Boleslavi obor strojní. Od mládí chodil cvičit do Sokola a házenou začal hrát ve škole. V dorosteneckém věku hrál hokej, závodně pěstoval lehkou atletiku (běhy 400 a 800 m) a kopanou. Házenou hrál s kamarády Němcem, Malým, Kroupou, Tyšerem, Michálkem a Procházkou. V roce 1953 nastoupil na vojenskou základní službu do Nitry, kde hrál dva roky za PDA Nitra krajský přebor. Po vojně hájil barvy Bělé pod Bezdězem pod trenérem Václavem Ježkem. Zde skončil v roce 1960 pod přezdívkou „Zalamovačka“!Oženil se a odstěhoval se do Jíviny.
V roce 1957 převzal jako trenér družstvo mladších dorostenců, kteří v roce 1958 získali stříbrné medaile na přeboru čsl republiky v Nových Zámcíchch za družstvem Dukly Bratislava.
V místě bydliště pracoval jako funkcionář a podílel se na vybudování tělocvičny. Syna vedl k tělovýchově, který je předsedou TJ a trenérem dorostenců SK Jivina. Mladší vnuk hraje kopanou za a starší provozuje horolezectví a lehkou atletiku.
Jaroslav Fídler se stále zúčastňuje všech akcí pořádaných házenkáři v Bělé p.B., kde se setkává se svými bývalými spoluhráči a odchovanci. Mrzí ho však, že někteří již neaktivní hráči nenajdou cestu k bělské házené.

 

Přiložené fotky

Sokol Bělá pod Bezdězem v roce 1961 na hřišti "Pod rybníčkem" v Liberci. Stojící zleva: Kamler František, Malý Václav, Michálek Láďa, Fiedler Jaroslav, Němec Josef, Řehůřek Milan. V pokleku: Urban Karel, Pavlík Rudolf, Kudrnáč Jiří, Cehák Jiří.Trenér Jaroslav Fídler a družstvem dorostenců v roce 1960, stojící zleva: Krejbich Vladimír, Ragin Jaroslav, Špringl Zdeněk, Ječný Vladimír, Malý Jaroslav, Antoš Jiří a trenér Jaroslav Fídler, V pokleku: Chadalík Milan, Lauermann Jan, Muller František.Náhodná sestava na bělském turnaji „B“ družstvo rok cca 1987? Zleva stojí: Křížek Zdeněk, vzadu Joska Jan (Čenda), zleva Urban Jan, Bělonožník František, Šanda Miroslav, Netrval Jiří a Fídler Jaroslav.Foto oslavy házené 1997: Musil Josef, Fídler Jaroslav, Kamler František, Šanda Miroslav, Čtvrtník Zdeněk, Muller František, Benca, Václava Jiří, Matoušek Josef, Cehák Jiří, Kudrnáč Jiří, Ječný Vladimír, Urban Jan.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

7.10.

Roubal Jiří (29)

13.10.

Renza Václav (44)

17.10.

Švec Stanislav (45)

22.10.

Smejkal Josef (23)

23.10.

Kerbl Vojtěch (14)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synMinisterstvo Školství, Mládeže a TělovýchovySPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířPRS 9 s.r.o.Česká obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák