oddíl házené

Sokol Bělá / oddíl / články / Info z oddílu, v sobotu 29.8. začíná nová sezóna 20/21

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: pondělí 24.8.2020 | zobrazeno: 100x

Info z oddílu, v sobotu 29.8. začíná nová sezóna 20/21

Vážení příznivci bělské házené,

sobotním pohárovým utkáním mužů s druholigovým Libercem zahájíme program sezóny 2020/2021. Jarní část se ze známých důvodů neodehrála, mistrovský zápas uvidíme v domácí hale po dlouhé době.

Muži do nového ročníku vstupují se dvěma posilami, z Liberce u nás budou hostovat naši odchovanci dvojčata Kučerovi. K trenérovi Stachovi hledáme pomoc do realizačního týmu, zatím neúspěšně. Všichni si přejeme herní a výsledkový progres, po sezóně si to určitě společně s trenérem vše vyhodnotíme.

Starší žáci jsou ve své kategorii druhým rokem, v týmu skončil na rok Ondra Vejtruba, který je bohužel ročník 2005. V letní přípravě trénovala poctivě osa družstva, mladší hráči na postech křídel tomu v přípravě moc nedali. Před soutěží nás čekají 2 kvalitní přípravné turnaje v Mělníku a Lovosicích. Dále budeme pokračovat v tréninku herních činností jednotlivce. Uděláme maximum pro postup do žákovské ligy, jednoho hráče bych rád viděl v kempu házenkářských nadějí.

Z družstva mladších žáků by ti nejlepší  měli v jarní části po dohodě trenérů nastupovat i za starší žáky. Díky silnému ročníku se povedlo rozdělit chlapce a děvčata, což je jedině dobře a do budoucna bychom v tom chtěli pokračovat. Máme kolektivní sport pro děvčata, pokud se sejde dostatečný počet chlapců a děvčat v rozmezí jednoho roku, přihlásíme žáky a žákyně. Mladší žáci odehrají vyjma 1.vzájemného zápasu se soupeřem soutěž bez skóre, mladší žákyně odehrají celou sezónu na skóre.

Mini žactvo je další z družstev, kde se do trénování aktivně zapojují rodiče hrajících dětí. Nejmenší kategorie mini žactva a přípravky odehrají soutěž bez skóre. V družstvu je dostatečný počet dětí, nejšikovnější už se budou učit velkou házénou. U družstva přípravky posílila realizační tým bývalá hráčka dívčího družstva. V přípravce se děti dostávají do prvního kontaktu se sportem, rozšíření trenérského týmu vítáme. Tyto kategorie chceme doplňovat náborem v podobě dopoledních sportovních hodin pro žáky místní ZŠ, což se nám v minulosti osvědčilo. V těchto kategoriích hrajou společně chlapci s děvčaty, po zkušenostech z minulosti si počty u družstev mládeže srovnáme během září.

Nadále chceme pokračovat v koncepční práci s mládeží, pomocí náborových akcí doplňovat jednotlivé ročníky a aktivně do chodu oddílu zapojovat rodiče a bývalé hráče.

Naše činnost se týká i správy Sokolovny, což nám bere hodně času i energie, ale z prostředků z nájmů splácíme dluh za střechu a investujeme je do chodu oddílu i zpět do budovy. V současné době se dodělávají nové vchodové dveře a nový nájemník předělává prostory starých šaten.

Na novou sezónu se všichni těšíme, doufejme, že nebude ovliněna viry. Zároveň přivítamé jakoukoliv pomoc u stolku.

Tímto bych chtěl oslovit naše příznivce při dohledávání dvou prvorepublikových kronik oddílu, Kroniku ( 1932 ), Kroniku – odbor her ( 1925 ). Pokud je máte někdo zapomenuté doma, předem děkujeme za vrácení.

Na viděnou v „Bezděz aréně“……Bělá do toho !!

pátek 23.10.2020 | autor: Švícko

oddíl - Ze známých důvodů jsou odložené další zápasy našich družstev, ODLOŽENO: 10.10. SRL mužů Sokol Bělá - Chomutov, 17.10. turnaj mladších žákyň v Kolíně, 17.10. turnaj starších žáků v Bělé p.B., 18.10. turnaj mini žactva v Mělníku, 24.10. turnaj přípravky v Mělníku, 24.10. turnaj mladších žáků v Kutné Hoře, turnaj starších žáků o žákovskou ligu, 24.10. SRL mužů Bělá - Kolín.

žádný turnaj nenalezen

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Roubal Jiří (28)

Renza Václav (43)

Švec Stanislav (44)

Smejkal Josef (22)