oddíl házené | mladší žákyně

Sokol Bělá / mladší žákyně / články / Mistrovský turnaj KP Turnov - 12.9.2020

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 14.9.2020 | zobrazeno: 95x

Mistrovský turnaj KP Turnov - 12.9.2020

horní řada: Netrval, Černá, Klímová, Měšťanová, Pecová, Sůvová, Šilhová, Linka, spodní řada: Netrvalová, Linková, Šárogová, Linková, Jírová

V sobotu 12. září 2020 jsme se s naším nově utvořeným mužstvem mladších žaček, zúčastnili prvního turnaje v rámci středočeské soutěže v Turnově.

Po čtyřech společných trénincích jsme odjeli s odhodláním, co nejvíce si užít hru, zkusit si v trénincích naučené základní situace a také se porvat o nějaké body.
Družstvo bylo složeno převážně z minižaček, které nemělo s velkou házenou mnoho zkušeností a nebylo to pro ně jednoduché se úplně orientovat, jak na postech, tak i v pravidlech.
Základ týmu tvořily hráčky, které už velkou házenou hrály minulý rok, a také to bylo na hřišti vidět.

Turnov - Bělá 11:9

První zápas jsme odehráli s domácím Turnovem a zápas to byl vyrovnaný až do konce. Holky ze začátku plnily rady trenérů a hra se dařila. V útoku náběhy na přihrávku, v obraně vystupovaní proti soupeři a pohyb dopředu. Během druhého poločasu se ale tento pohyb postupně zhoršoval i z důvodu omezených možností střídat všechny hráčky.
Prohra v prvním zápase 11-9 byla pro nás přijatelná.

Příbram - Bělá

Do druhého zápasu s Příbramí jsme šli po půlhodinové pauze. Opět jsme si chtěli vyzkoušet naučené základní prvky a pohyby na jednotlivých postech. Soupeř na nás nastoupil s třemi chlapci a i výškový rozdíl mezi děvčaty byl velký. Proto i z tohoto důvodu se nám hra nedařila a nešlo ani moc plnit požadavky trenérů. Výsledkem byla prohra, která se ale do hodnocení nakonec nepočítala z důvodu, doplnění mužstva Příbrami o tři chlapce.

Bělá - Kolín 14:12

Třetí zápas jsme sehráli proti mužstvu HC Kolín. Výšková převaha byla opět na straně hostí, ale naše děvčata byla více pohyblivá. Celý zápas jsme nepustili soupeře do vedení, i když nám v závěru docházely síly. Naše první vítězství v poměru 14-12 bylo pro nás velmi potěšující a povzbuzující.

Mělník - Bělá 14:6

Do posledního utkání jsme nastoupili proti Mělníku. Na straně hostí byla celkem velká výšková převaha a zároveň bylo vidět, že i házenkářsky jsou na tom lépe než naše holky. Soupeř po celý zápas praktikoval hodně vysunutou až skoro osobní obranu a naše hráčky nevěděly, jak proti takto vysunuté obraně hrát. Prohra v poměru 14-6 je pro nás i přes velký rozdíl dobrá.

Tento první turnaj byl jak pro nás trenéry, tak hlavně pro hráčky velmi poučný a mnohé nám ukázal. Zvláště děvčata, která hrála poprvé, získala více povědomí o pohybu na postech, pravidlech a základních prvcích v házené. Záměrně a z důvodu věkového rozdílu nechci nikoho vyzdvihovat, protože poděkování zaslouží všechna děvčata.
Zápasy nám ukázaly, kde musíme přidat, co se musíme naučit a také to, že musíme zapracovat na fyzické připravenosti. Nikdo se nezranil a holky si házenou užily a o to nám přece jde nejvíce.
Každopádně základ máme dobrý a je na čem stavět.

Děkuji také rodičům za dopravu a skvělé povzbuzovaní a to že s námi v této premiéře byli.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

3.10. | 09:00

turnaj KP - Mělník

17.10. | 00:00

turnaj KP - Kolín

15.11. | 00:00

turnaj KP - Příbram

21.11. | 09:00

turnaj KP - Bělá

6.12. | 09:00

turnaj KP - Mělník

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Coufal Jakub (20)

Kočí Josef (66)

Hentek Lukáš (41)

Tyšer Vojtěch (26)