Sokol Bělá / muži / články / Napsáno na stránkách Příbrami k utkání s naší rezervou

téma: muži | autor: Hrubas | datum: čtvrtek 13.9.2001 | zobrazeno: 1912x

Napsáno na stránkách Příbrami k utkání s naší rezervou

První kolo v divizi házenkářům Příbrami vyšlo

Po pětiletém účinkování ve 3.lize se házenkáři Spartaku Příbram museli smířit se sestupem do divize. Družstvo bylo ve značném stádiu rozkladu, kdy po několika zranění klíčových hráčů odešli další do jiných klubů. Jelikož mládežnická základna neskýtá v současné době žádné větší starší dorostenecké opory, museli si senioři vystačit sami. Výjimkou byl pouze vloni ještě mladší dorostenec Miroslav Říha, který se jeví jako první adaptivní člen mužského družstva. V zápase, z kterého měl trenér domácích Novák určité obavy se nakonec vyklubala jednoznačná záležitost pro domácí, kdy převálcovali rezervu druholigové Bělé jednoznačným rozdílem. Překvapení pro všechny tak nebyl ani konečný výsledek jako spíše start Luboše Vöröše a přeplněná lavička domácích. Spartakovci se prakticky před sezónou nezúčastnili žádného přípravného turnaje nebo zápasu a tak šli do tohoto duelu doslova naslepo. Navíc se nebylo možné opřít ani o loňské výsledky soupeře, jelikož se družstvo Bělé B poskládalo přes léto. Strukturu týmu tvořili zejména dorostenci a hráči, kteří nedostávali příliš mnoho šancí hrát za Áčko. Přesto se nehrála špatná házená. Domácí vládli v úvodu obou poločasů. V 6.minutě se hrálo už 5:0 a ve 13.minutě dokonce 9:1. Druhou desetiminutovku pak domácí ale vypustili a nechali snížit hosty na 10:5. Příbramáci se prosazovali zejména z rychlých útoků a z dobré obrany, která si ale taky občas vybrala slabší chvilky. Přesto domácí zápas kontrolovali a hosté zaměstnávali brankáře Nedavašku v prvním poločase spíše sporadicky. Vedení o 11 branek po prvním dějství bylo naprosto zasloužené, přesto měl trenér domácích připomínky k obranné fázi svého týmu. Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasnou představou dalšího průběhu zápasu. Co nejrychleji se vzdálit soupeři na větší odstup a dát šanci lavičce. Tak se i stalo a zhruba ve 47.minutě došlo k hromadnému vystřídání. To už Spartak vedl 28:11 a o vítězství nebylo pochyb. Poslední desetiminutovku dohráli domácí v poklidu a nechali zahrát i hosty. V jejich čele pak vynikal zejména jednadvacetiletý Miler, který házel celkem šest sedmimetrových hodů a ani jednou se nemýlil. To úspěšnost našich hráčů ze značky 7m byla už horší. Přesto celková úspěšnost střelby byla poměrně vysoká. Branky: Winzig 6, Vöröš 4, Černý 4/1, Turan, Novák a Říha 3, Pecka J. 3/2, Pecka M. a Vejvoda 2, Rytzko 1, Roubal 1/1 - Miler 6/6, Koleška 3, Dvořák a Tošovský 2., Hantek, Krucký a Týsl 1. Vyloučení: 3:0. 7m hody 6/4:6/6. Rozhodčí: Prchal a Bílý. Diváků 50.