oddíl házené | st. žákyně

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 4. kolo SL - 20.10.2024 Poděbrady

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 21.10.2024 | zobrazeno: 74x

4. kolo SL - 20.10.2024 Poděbrady

V neděli 20.10.2024 se družstvo starších žaček zúčastnilo turnaje 4. kola středočeské ligy. Turnaj se konal v Poděbradech, kde jsme se utkali s domácím týmem a s SKP Pardubice, který zastoupil odstoupivší tým Hudlic. Na turnaj jsme opět odjeli v nekompletní sestavě, když chyběly dlouhodobě zraněná Iza Sabolová, nemocná Lucka Charvátová a Ella Sommerová, která se zúčastnila turnaje v Milevsku.

Sokol Bělá x Házená Poděbrady 20:22 (13:9)

V tomto utkání jsme si chtěli upevnit druhém místo v tabulce, ale to se nám nepodařilo. Úvod utkání se nám povedl, když jsme vycházeli z dobré obrany a v útoku proměňovali vyložené šance. Bohužel jsme z naší hry ustoupili, soupeřky vyrovnaly skóre (8:8), ale závěr poločasu opět patřil našim děvčatům a do přestávky jsme odcházeli s nadějným výsledkem 13:9.

Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Měli jsme více ze hry, ale nedařilo se nám odskočit výraznějším rozdílem. Soupeřky s námi neustále držely krok. Ještě ve 32 minutě jsme vedli 17:20, ale v závěru utkání jsme předvedli nevídaný kolaps a nadšeně hrající domácí hráčky strhly vedení na svou stranu a zvítězily.

I když jsme byli po většinu času lepším týmem, tak odjíždíme z Poděbrad bez bodu. Domácí hráčky vyhrály zaslouženě, když chtěly zvítězit více než my, což nás trenéry velice mrzí. Opět jsme předvedli neskutečné množství technických chyb, a především festival zahozených šancí, které pramenily z odfláknuté koncovky.

Sestava a branky: Bártová – Šárogová, Strnadová 3, Hašulová 1, Austová 7/1, Jeřábková, Udatná 1, Šilhová 4, Hrubá 1, Petreková 3

Sokol Bělá x SKP Pardubice 14:30

K tomuto utkání nastoupily holky po předchozí prohře absolutně bez zájmu a bojovnosti. Již před utkáním se zalekly soupeřek, které byly vyšší a urostlejší. Těžko utkání hodnotit, výsledek je naprosto vypovídající o dění na hřišti. Děvčata z Pardubic hrály rychlejší házenou, proměňovaly vyložené šance.

Náš výkon a přístup hráček hodně zamrzel. Místo toho, abychom si zahráli bezstarostnou házenou, tak jsme utkání odchodili.

Z turnaje odjíždíme velice zklamaní především kvůli přístupu holek. Takto se rozhodně prezentovat nechceme. Hodnotit jednotlivce nebudeme, vyhořeli jsme všichni především jako tým. V tabulce jsme klesli na třetí místo právě za Poděbrady a pokud budeme i k ostatním utkání přistupovat takto, tak můžeme očekávat ještě další posun dolů v tabulce.

Za 14 dní nás čeká turnaj v Kutné Hoře, kde nastoupíme proti domácím hráčkám a Příbrami.

Děkujeme za podporu v hledišti a pomoc s dopravou rodičům, rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a pořadatelům za bezproblémový turnaj.