oddíl házené | st. žákyně

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 2. kolo SL - 21.9.2024 Bělá p.B.

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: středa 25.9.2024 | zobrazeno: 403x

2. kolo SL - 21.9.2024 Bělá p.B.

V sobotu 21.9.2024 jsme v bělské sportovní hale opět pořádali mistrovský turnaj 2. kola středočeské ligy starších žákyň. Tentokrát jsme se utkali s týmy z Poděbrad a Hudlic. Tým opět doplnilo osm mladších žákyň, bohužel nám bude zřejmě celý podzim chybět Iza Sabolová.

Sokol Bělá x Házená Poděbrady 19:16 (8:9)

Vstup do utkání se nám tradičně vůbec nepodařil. Celý první poločas jsme velice špatně bránili, chyběl nám lepší pohyb a bohužel i nasazení. V útoku tým držely nad vodou Eliška Šilhová a Zuzka Austová.
Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili obranu, což rozhodlo o našem vítězství. Až do 30. minuty byl stav vyrovnaný (14:14), ale závěr jsme zvládli lépe a zaslouženě zvítězili.
Detail utkání

Sokol Bělá x SK Hudlice 23:9 (15:5)

Ve druhém utkání jsme našeho soupeře jasně přehrávali a hned od začátku jsme si vytvořili jasné vedení, které jsme udržovali až do konce utkání. O našem vítězství bylo rozhodnuto prakticky od 10. minuty, kdy byl stav na ukazateli 9:1.
Chtěli jsme si vyzkoušet nějaké nacvičené věci z tréninku, ale na hřišti panovala spíše anarchie. Každý si chtěl dát gól za každou cenu i z nesmyslných pozic a podle toho naše hra také vypadala. I přes naše vysoké vítězství jsme nakonec z našeho výkonu jsme velice zklamaní.

Sestava a branky Bělé: Bártová, Hoznauerová – Šárogová 1, Strnadová 5/1, Hašulová, Austová 8, Jeřábková 1, Sommerová 1, Udatná 1, Šilhová 14, Hrubá 4, Charvátová 1, Petreková 6

V našem dresu se nejvíce střelecky dařilo Eliškám Šilhové a Petrekové, které doplnila Zuzka Austová. Dobrý turnaj odehrály i Aneta Strnadová a Terka Hrubá, která je jako jediná schopná připravit vyloženou šanci ostatním spoluhráčkám. V dobrém světle se ukázaly i obě brankářky Eliška Bártová a Adélka Hoznauerová. Velice dobrou práci v obraně odváděly Lucka Šárogová a Ella Sommerová.

I přes dvě zasloužená vítězství nejsme s naším výkonem příliš spokojení. V obraně máme velké nedostatky především v pohybu. V útoku děláme mnoho technických chyb, vázne nám spolupráce s pivoty a trápí nás špatná koncovka. Přechod do útoku také není z nejrychlejších. Na druhou stranu máme velice mladý tým, který nerad prohrává a umí zabojovat. Uvidíme, jak se nám bude dařit na dalším turnaji v Kutné Hoře, kde se utkáme se sousedy z tabulky s celky Příbrami a domácí Kutnou Horou.

Po tomto turnaji se ze soutěže odhlásil tým SK Hudlice. Jejich výsledky budou kontumovány, čeká nás změna rozlosování, o které Vás budeme včas informovat.

Na závěr děkujeme Káje, Vaškovi a Standovi za práci u časomíry. Rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a divákům ze skvělou podporu v hledišti.