oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / Turnaj starších žáků v Kostelci nad Labem

téma: starší žáci | autor: Fanča | datum: středa 25.9.2024 | zobrazeno: 297x

Turnaj starších žáků v Kostelci nad Labem

V sobotu 21.9. jsme odehráli v Kostelci nad Labem první kolo druhé středočeské ligy staršího žactva. Tradičně se hrálo na venkovním hřišti. Našimi soupeři byli: Spartak Příbram a HC Kolín. Pro většinu hráčů to byla v této kategorii premiéra. V týmu máme pouze čtyři hráče narozených v roce 2010, kteří v této kategorii nastupovali již v loňské sezóně. Bohužel se dva hráči z tohoto ročníku nemohli z různých důvodů turnaje zúčastnit. Tým jsme proto doplnili o tři hráče z mladších žáků včetně brankáře.

Sokol Bělá pod Bezdězem – Spartak Příbram 20:19 (7:7)

Tento zápas byl vyrovnaný od začátku až do konce. V prvním poločase jsme měli velkou střeleckou smůlu, kdy jsme se prosazovali jeden na jednoho, ale bohužel jsme trefovali tyčky a břevna. Náskok mohl být v poločase minimálně o sedm branek v náš prospěch. Ve druhém poločase se obou týmům dařilo více v útoku než v obraně a skóre se měnilo pravidelně na obou stranách. Před koncem utkání se nám podařilo odskočit o dvě branky a soupeře již nenechali vyrovnat. V tomto utkání jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit. Obrana 3:3 nám moc nefungovala. Naopak se nám dařilo více v útoku, kde jsme se jeden na jednoho prosazovali.

Sokol Bělá pod Bezdězem – HC Kolín 27:19 (12:9)

Druhý zápas proti Kolínu nám vyšel po všech stránkách. Oproti prvnímu zápasu jsme se zlepšili v obraně 3:3, se kterou měl soupeř problémy. V útoku jsme se prosazovali jak ze spojek, tak z křídel a postupně navyšovali náskok. Ve druhém poločase si kluci vyzkoušeli posty, na kterých pravidelně nehrají. Jediné, co nás mrzelo, že se všem nepodařilo vstřelit branku.

Sestava/branky:

Hofer Vojtěch, Hanes Petr 4, Nguyen Hoang Long, Nguyen Viet Toung 2, Do Quoc Anh 1, Kout Josef 8, Nikodém Oldřich 2, Šenkýř Vojtěch, Tom Jan 9, Sluka Tomáš 10, Müller Matyáš 11.

Z turnaje jsme odjížděli spokojení. Zároveň si vezeme i poznatky na čem zapracovat a v čem se zlepšovat. Střelecky mužstvo táhli: Honza Tom, Pepa Kout, Tomáš Sluka, Péťa Hanes a Matyáš Müller. Výborně zachytal Vojta Hofer. Všechny kluky musíme pochválit za bojovnost a nasazení v obou utkáních. Závěrem bychom chtěli poděkovat Petru Hanesovi za pomoc s dopravou na turnaj.

Příští turnaj nás čeká 6.10. v Úvalech, kde nás čekají: Kostelec, Úvaly a Mělník