oddíl házené | st. žákyně

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 1. kolo SL - 8.9.2024 Bělá p.B.

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 9.9.2024 | zobrazeno: 598x

1. kolo SL - 8.9.2024 Bělá p.B.

V neděli 8.9.2024 jsme v bělské sportovní hale pořádali mistrovský turnaj 1. kola středočeské ligy starších žákyň, kde jsme změřili síly s družstvy z Mělníka a Hostivic.

Před prvním turnajem panovala v našem týmu lehká nervozita. Pro tuto sezónu máme tým složený ze 6ti starších žákyň, které doplnilo 6 mladších žaček.

Sokol Bělá x Házená Mělník 20:14 (9:7)

Vstup do prvního utkání se nám nevydařil. Holky byly až příliš nervózní, udělaly mnoho technických chyb, které soupeřky potrestaly a vytvořily si vedení 2:4. Tíhu okamžiku na sebe vzala naše nejzkušenější hráčka Eliška Šihlová, která vstřelila našich pět úvodních branek. Po rozpačité úvodní desetiminutovce jsme zlepšili obranu a využili některé vyložené šance, čímž jsme si vypracovali do druhého dějství dvoubrankové vedení.
Obrázek hry se ve druhém poločase příliš nezměnil. Měli jsme sice více ze hry, ale udělali jsme mnoho technických chyb. Soupeřky s námi držely krok až do 35. minuty, kdy jsme vedli 18:14. Až v poslední pětiminutovce jsme naše vedení zvýšili na větší rozdíl.

Detail utkání >>>

Sokol Bělá x Lions Hostivice 9:24 (6:11)

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Hostivicím. Kádr Hostivic zůstal od loňské sezóny bez větších změn a na jejich hře je to znát. Úvod utkání se nám poměrně podařil. Se soupeřkami jsme drželi krok do 12té minuty, kdy byl stav 4:5. Ještě v 18. minutě byl stav 6:9, ale závěr poločasu nám bohužel nevyšel. Zkušené soupeřky trestaly naše chyby a vytvořily si vedení 6:11.

V úvodu druhého poločasu jsme ještě snížili na 7:11, ale to bylo z naší strany prakticky vše. Soupeřky hrály ve stejném tempu až do konce utkání, kdežto naše hráčky postupně odpadaly. Za druhý poločas jsme vstřelili pouze tři branky a celý druhý poločas to byla exhibice v podání soupeřek.

Těžko jsme se prosazovali proti dobré obraně Hostivic a když už jsme si vypracovali vyloženou šanci, tak jsme ji neproměnili. Hostivice vyhráli naprosto zaslouženě a zatím jsou, jak se říká, jinde.

Sestava a branky Bělé:

Bártová, Hoznauerová – Austová 3, Hašulová 1, Hrubá 2, Charvátová, Jeřábková, Petřeková 9, Sabolová, Strnadová 2, Šárogová 1, Šilhová 9, Udatná 1

Na turnaji jsme si připsali jednu výhru a jednu porážku. Holky odehrály tři dobré poločasy, bohužel celkový dojem z turnaje pokazil odchozený druhý poločas s Hostivicemi. Pozitivem určitě je naše obrana, která se během turnaje neustále zlepšovala a výkon brankářek. Naopak děláme opravdu velké množství technických chyb.

Střelecky se dařilo Eliškám Šilhové a Petrekové, které zároveň i výborně bránily. Pochvalu si zaslouží i Zuzka Austová, Terka Hrubá, Aneta Strnadová a Klárka Udatná, kterým se turnaj také poměrně vydařil. Náš výkon rozhodně nebyl špatný. Naopak pro nás bylo překvapení, jak holky odehrál první poločas s Hostivicemi. Na tom je potřeba stavět i na dalších turnajích, které nás čekají.Je před námi ještě mnoho práce, ale na holkách je vidět postupný progres.

Na závěr děkujeme Káje, Vaškovi a Standovi za práci u časomíry. Rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a divákům ze skvělou podporu v hledišti. Za 14 dní nás čeká další mistrovský turnaj opět v bělské hale, kde se utkáme v děvčaty s Poděbrad a Hudlic.